The Macallan Double Cask 15

Yazan: theviski
2694 görüntüleme
Viski: The Macallan Double Cask 15
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: The Macallan
Şişeleyici: The Macallan
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 15

İskoçya’nın Highland bölgesinde bulunan Macallan Damıtımevi 1824 yılında Alexander Reid tarafından kurulmuştur. Macallan için ünlü viski yazarı Michael Jackson tarafından kullanılan “Viskilerin Rolls-Royce’u” tanımlaması, çoğu viskici tarafından aynen kabul görmektedir. Macallan Damıtımevi ekspresyonları için yapılan bir başka tanımlama da “şeri bombası”dır. Zira damıtımevi, hemen hemen tüm ekspresyonlarını olgunlaştırmak için şeri fıçıları kullanmaktadır. 1 ekspresyonu açık artırmada milyonlarca dolara alıcı bulan, ziyaretçilerin kapısında kuyruk olduğu damıtımevini bir sanat eseri olarak baştan aşağı yenileyen, yeni bir ekspresyonu Türkiye’de satışa sunulduğunda anında tükenen Macallan Damıtımevi, kendi çizgisinde ilerlemeye ve viski dünyasında önemli bir yer kaplamaya devam ediyor.

Macallan Double Cask 15 içinde Oloroso şeri bekletilmiş Amerikan ve Avrupa meşe fıçılarda olgunlaşan viskilerin harmonisi ile ortaya çıkan bir ekspresyon. Renklendirici karamel kullanılmadan ve %43 alkol oranıyla şişelenen ekspresyon Macallan’ın porfolyosuna Temmuz 2020 yılında dahil oldu.

Tadım Notları

Burun

Baharat, koyu meyve, karabiber, kestane balı, karamel, karanfil, tropik meyve, portakal kabuğu ve odunsu kokular.

Skor: 88

Damak

Kestane balı, mentol, karanfil, koyu meyve, marzipan, portakal kabuğu, baharat, tatlı malt ve odunsu tatlar.

Skor: 89

Bitiş

Uzun süren bir bitiş. Koyu meyve, kestane balı, baharat ve marzipan aromaları.

Skor: 88

Genel

The Macallan 15 Double Cask, kıvamlı ve yağlı yapısı, burundaki güzel kokuları ve bitişte uzunca bir süre bize eşlik eden güzel aromaları ile çok keyifli bir içim sunuyor. Barındırdığı lezzetleri net ve bir o kadar dengeli sunduğu için doyurucu bir ekspresyon olduğunu kesin bir şekilde ifade edebilirim.

Skor: 88

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et