Tamnavulin Double Cask

Yazan: theviski
4605 görüntüleme
Viski: Tamnavulin Double Cask
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Tamnavulin
Şişeleyici: Tamnavulin
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: YBV

Tamnavulin damıtımevi 1966 yılında Speyside bölgesindeTomnavoulin köyünde kuruldu. 1995 yılında kapılarını kapatan damıtımevi 2007 yılında büyük bir yenilenmenin ardından tekrar faliyeti geçti e hala günümüzde üretimine devam etmektedir. Tamnavulin’in anlamı İskoç Galce’sinde tepedeki değirmen anlamına gelmektedir ve damıtımevi adını yerleşkenin içinde bulunan tarihi değirmenden almaktadır. Damıtımevi toplam 6 imbik ile yıllık 4 milyon litre üretim kapasitesine sahiptir.

Tamnavulin Double Cask damıtımevinin çekirdek ürün yelpazesinde yer alan, 2007 yılında tekrar faliyetlerine başladıktan sonra 2016 yılında piyasaya sürdüğü ilk ekspresyonudur. Amerikan meşe fıçılarda ogunlaşan ekspresyona şeri fıçılarda bitiş verilmekte olup %40 alkol oranıyla şişelenmektedir. Tamnavulin Double Cask International Wine & Spirit Competition 2017 ve 2019’da Scotch Single Malt – Speyside kategorisnde gümüş madalya kazanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Koyu meyve, baharat, kırmızı elma, meşe, şeftali ,tropik meyve ve sütlü çikolata kokuları.

Skor: 80

Damak

Koyu meyve, karamel, şeftali, baharat, karanfil, narenciye ve kuru yemiş tatları.

Skor: 81

Bitiş

Orta Uzunlukta bir bitiş. Koyu meyve, narenciye, baharat ve karamel aromaları.

Skor: 77

Genel

Tamnavulin Double Cask sahip olduğu aromaları burun, damak ve bitişte net bir şekilde ifade eden bir ekspresyon. Genç olduğunu hissettirsede günlük içim viskilerde farklı bir aleternaif olarak güzel bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

Skor: 79

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et