Etkinlikler

Yazan: theviski

Glenlivet Tadımı

Merhaba Sevgili Viskiciler, 9 Aralık 2021 Perşembe akşamı Glenlivet damıtımevinden gelen Master Distiller’s, Master Distiller’s Solera Vatted, Nadurra Oloroso (%48), Archive 21 ve XXV ekspresyonlarını sevgili @oytungokce ’nin keyifli ve bilgilendirici sunumuyla tattık. Gecenin başlangıcında Loja Ankara ve Pernod Ricard’ın nazik ikramı olan Glenlivet 15 ile damaklarımızı ısıttık.

Tadım sonunda gerçekleştirdiğimiz sıralamada gecenin en beğenilen ekspresyonları sırasyıla Glenlivet 21 Archive, Glenlivet Nadurra Olorosso ve 25 oldu.

The Glenlivet damıtımevi hakkında faydalı bilgiler edindiğimiz geceye katılan viskicilere Pernod Ricard tarafından hediye edilen kadehler ile keyifli viskiler yudumlayacağımız güzel günlerimiz olması dileğiyle.

Glenmorangie Tadımı

Merhaba sevgili viskiciler,19 Kasım 2021 Cuma akşam yine çok keyifli bir tadım için Limak Ambassadore Hotel’de bir araya geldik. Glenmorangie marka elçisi sevgili İbrahim Kemer mentörlüğünde hem birbirinden keyifli ekspresyonlar tattık hemde Glenmorangie damıtımevi hakkında bilgi sahibi olduk.

Gecemiz portakal kabuğu eklenmiş serin bir Glenmorangie 10 ile başlarken, sırasıyla Lasanta, Quinta Ruban, Nectar Dor ve Signet ekspresyonları ile şahlanarak devam etti. Son olarak birbirine çok yakıştırdığımız orman meyveli tatlımız ile Ardbeg An Oa ‘yı yudumlarken, damaklarımız çok farklı lezzetlere doğru yol aldı.

Sevgili İbrahim Kemer’e bu keyifli ve bilgilendirici gece için teşekkür ederiz.

Talisker Tadımı (Online Tadım)

Merhaba sevgili viskiciler, 26 Ekim akşamı Ankara’da havalarında soğumaya başlamasıyla serin havalarda en çok ihtiyaç duyulan marka Talisker’in dikey tadımı için zoom uygulaması üzerinden bir araya geldik. Sevgili Ege ASLAN’nın keyifli ve bilgilendirici sunumuyla birçok viskiseverin gönlünde taht kurmuş olan Talisker damıtımevinin, sırasıyla Skye, Distillers Edition, Port Ruighe, 10, 18 ve 25 ekspresyonlarını tattık.

Tadımın en zor kısmı gecenin sonunda yaptığımız tadımın kazananı ve sıralama kısmı oldu. Değerlendirmelerimiz hep Talisker 10 a saygımızı belirterek başlarken, ayrı ayrı hepsinin beğenildiği tadımınızda Talisker 25 zireyi kaptırmazken, Port Ruighe farklı notalarıyla şaşırtırken, Talisker 18 zarif damağıyla dikkat çekti.

Campbeltown Tadımı

Merhaba sevgili Viskiciler, Çok uzun bir sürenin ardından dönemin ilk yüz yüze tadımını 28 Eylül akşamı Limak Ambassadore Otel’in terasında gerçekleştirdik. İskoçya’nın Campbeltown bölgesine ait viskilerden oluşan seçkiyi Oytun GÖKÇE’nin keyifli ve bilgilendirici sunumuyla tatma fırsatı bulduk. Bol viski sohbetleri ile geçen gecenin sonunda her viskiyi ayrı ayrı beğensekte Glen Scotia Victoriana ve Springbank 12 Cask Strength ekspresyonları gecenin en beğenilen ekspreayonları oldular.

Compass Box Tadımı (Online Tadım)

Merhaba sevgili Viskiciler, 3 Eylül Cuma akşamı Zoom üzerinden Oytun GÖKÇE‘nin keyifli ve bilgilendirici sunumuyla Mustafa Orman‘ın çabaları sayesinde ülkemize giriş yapan Compass Box markasının birbirinden lezzetli ekspresyonlarını tattık. Sevgili Mustafa ORMAN ve Compass Box Operasyon Direktörü Elif YONTUCU’nun katılımıyla gerçekleştirdiğimiz tadımımızda hem Compass Box’ın ortaya çıkışını hem de markanın ülkemize geliş hikayesini dinledik.
Gecenin en beğenilen viskisini seçmenin oldukça zor olduğu tadımda kaybeden viski yoktu desek yeridir. Geleneksel olarak yaptığımız sıralamada ise Compass Box Spice Tree ve Glasgow Blend en beğenilen viskiler oldular.

Amerikan Viskileri Tadımı (Online Tadım)

Merhaba Sevgili Viskiciler, 22 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirdiğimiz Amerikan Viskileri Tadımımızda, Oytun GÖKÇE’nin keyifli sunumuyla ülkemizde halihazırda satışı olmayan ekspresyonları deneyimledik. Gecenin en beğenilen ekspresyonları Noah’s Mill, Elijah Craig ve Wild Turkey Rare Breed olurken Buffalo Trace’de tadıma katılan viskici dostlar tarafından keşke ülkemizde tekrar satışı başlasa dedirtmeyi başardı.

Redbreast & Waterford Tadımı (Online Tadım)

Merhaba Sevgili Viskiciler, 19 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz tadımımızda, İrlanda’nın Redbreast ve Waterford markalarını Oytun GÖKÇE’nin nin keyifli ve bilgilendirici sunumuyla deneyimledik Gecenin en beğenilen ekspreayonları Redbreast 21 ve Cask Strenght 12 ekpresyonları oldu. Ancak Waterford damıtımevi tadımlarımızda belkide üzerine en üzün süre konuştuğumuz damıtımevi oldu desek yeridir. Markanın çıkarttığı ekspresyonlar özelinde paylaştığı bilgilerin detayı ise ekspresyonlar hakkında fazlaca bilgi sahibi olmamızı sağladı. Damıtımevinin denediğimiz ekspresyonlarının yaşları ise tadan viskiseverleri şaşırtmayı başardı. Sahip oldukları kısa olgunlaşma süresine göre çok daha olgun profillere sahip olan ekspresyonlar markanın önümüzdeki yıllarda çıkartacağı daha uzun olgunlaşma süresine sahip olacak şişelemeler için merak uyandırmayı başardı.

12 Tadımı (Online Tadım)

Merhaba Sevgili Viskiciler, 05 Haziran Cumartesi günü Oytun GÖKÇE’nin keyifli ve bilgilendirici sunumuyla ülkemizde mevuctta satışı olmayan 12 yıllık viskilerden oluşan bir seçkinin tadımını gerçekleştirdik. Birbirinden farklı ekspresyonları değerlendirdiğimiz bu tadımda gecenin en beğenilen ekspresyonu The Balvenie Single Barrel 12 olurken Ancnoc 12, Glen Elgin 12 ve Strathisla 12 gecenin beğenilen viskileri oldular.

Glenfiddich Tadımı (Online Tadım)

Merhaba Sevgili Viskiciler, 22 Mayıs cumartesi günü Glenfiddich damıtımevinin ülkemizde satışı olmayan ekspresyonlarını Hakan YEGEN’in sunumu, ayrıca Glenfiddich marka elçisi sevgili Gürkan GÜMÜŞ’ün katılımı ve bizlerle paylaştığı bilgiler eşliğinde tattık.

Birbirinden lezzetli altı farklı ekspresyonu tattığımız akşam da, artık ritüelleştirdiğimiz tadım sonu değerlendirmelerimizde uzun zamandır bu kadar zorlanmamıştık. Glenfiddich Grand Cru gecenin en beğenilen ekspresyonu olurken, gecenin kaybeden ekspresyonu diyebileceğimiz hiçbir ekspresyon olamadı. Gecenin birincisinin ve sonuncusunun seçiminin bu kadar zor olduğu daha nice lezzet dolu tadımlarda görüşmek üzere.

Adalar Tadımı (Online Tadım)

Merhaba Sevgili Viskiciler, 08.05.2021 Cumartesi akşamı viskici dostların katılımı ve Oytun GÖKÇE’nin keyifli sunumuyla bazı ada damıtımevlerinin ekspresyonlarını deneyimledik. Gecenin en beğenilen ekspresyonları Talisker Storm ve Machrie Moor olurken, telafuzu ile bizlere tadımda zor anlar yaşatan Bunnahabhain Stiuireadair denenmesi gereken bir ekspresyon olduğunu bizlere gösterdi.

BENGLASSDRONACH (Online Tadım)

Merhaba Sevgili Viskiciler, 23 ve 24 Nisantarihlerinde, ülkemize yeni giriş yapan, Glendronach, Benriach ve Glenglassugh damıtımevlerinden gelen yedi ekspresyonu, Oytun GÖKÇE’nin keyifli ve bilgilendirici sunumuyla tattık. İki akşam boyunca 50 viskici dostumuzla gerçekleştirdiğimiz etkinlikte en beğenilen ekspresyon kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber, tadımın zayıf halkası Benriach The Original Ten oldu.

Hint Viskileri Tadımı (Online Tadım)

Merhaba Sevgili Viskiciler, 09-10 Nisan tarihlerinde viskici dostlarla Hint Viskileri tadımını gerçekleştirdik. Ülkemize yeni gelen Paul John ve bir süredir ülkemizde satışta olan Amrut damıtımevinin ekspresyonlarını Ege ASLAN’ın keyifli sunumuyla deneyimlediğimiz iki gecede, iki markanın ekspresyonlarıda çok beğenildi. Gecenin parlayan ekspresyonları ise Amrut damıtımevinden Fusion ve Intermediate Sherry ekspresyonları olurken Paul John Bold Islay viskilerini andıran karakterleriyle bir çok viskici dostun dikkatini çekti.

Paul John damıtımevinin Nirvana, Brilliance ve Bold ekspresyonlarını ülkemize getirerek bu tadımı gerçekleştirmemize vesile olan Mustafa ORMAN’a teşekkür eder, ülkemize getireceği nice güzel ekspresyonları keyifle yudumlamayı beklediğimizi tekrardan ifade etmek isteriz.

Smokehead Tadımı (Online Tadım)

Merhaba Viskici dostlar, 27 Mart 2021 Cumartesi günü Oytun GÖKÇE’nin keyifli sunumuyla Ian Macleod grubuna ait olan Smokehead (Islay bağımsız şişeleyici) markasının Smokehead Islay Single malt, Smokehead 18 Extra Black, Smokehead Rock Edition II, Smokehead Extra Rare, Smokehead Sherry Bomb ve Smokehead High Voltage Ekspresyonlarını tattık. Gecenin en beğenilen ekspresyonları Smokehead Extra Rare ve Sherry Bomb olurken, diğer ekspresyonlarda katılımcılardan güzel geridönüşler aldı. Ekspresyonları tattıktan sonra damıtımevi tahmininde bulunduğumuz bu eğlenceli tadımda Smokehead Rockedition tüm katılımcıların oy birliği ile Ardbeg ramıtımevinden gelen viskilerin şişelenmesi ile ortaya çıktığı görüşü en tutarlı tahminlerden birisi oldu. Herkese keyifli ve sağlıklı günler dileriz.

Kilchoman (Online Tadım)

Merhaba sevgili viskici dostlar, 06.03.21 akşamı normal tadımlarımızın dışında yine zoom üzerinden mini bir tadım gerçekleştirdik. Ülkemize çok yeni giriş yapan Kilchoman Machir Bay ve Sanaig ekspresyonlarını deneme fırsatı bulduk. Bu güzel iki ekspresyonu büyük bir emek sonucu ülkemize getiren @viskidostu @turkishwhiskysociety Mustafa bey davetimizi kırmayıp tadımımıza katılarak ayrıca renk kattı. Bu güzel akşamda Oytun Gökçe’den Kilchoman damıtımevi hakkında bilgiler edinirken, Mustafa bey den ise bu süreçte yaşadıklarını ve deneyimlerini dinleme fırsatı bulduk. Her iki ekspresyonda katılımcılar tarafından fazlasıyla beğenilirken Machir bay daha çok beğenilen taraf oldu diyebiliriz. Sanaig ise daha çok sherry severlerin gözdesi oldu. Elini taşın altına koyarak bu müthiş ekspresyonları ülkemize getiren Mustafa beye tekrar teşekkürlerimizi borç biliriz.

Japon Viskileri Tadımı (Online Tadım)

Merhaba Viskiciler, Bugün sizlere 26-27 Şubat tarihlerinde gerçekleştridiğimiz “Japon Viskileri” tadımından bahsetmek istiyoruz. Viskici dostların yoğun ilgisi üzerine iki gün üstüste gerçekleştirdiğimiz tadımımızda Duty Free’lerde sık sık karşılaştığımız Togouchi, tek tahıl viskisi olan The Chita, Japon viskisi denilince aklımıza ikonik şişe tasarımıyla ilk gelen viskilerden olan Hibiki Japanese Harmony, Kamiki Blended Malt Whisky, Kamiki Sakura Wood ve son olarak Yamazaki Distiller’s Reserve ekspresyonlarını Oytun Gökçe’nin hem Japon tarihini hemde Japon’ların viski ile olan hikayesini anlattağı güzel bir sunum ile tattık. Her iki gecede Kamiki, Hibiki ve Yamazaki ekspresyonları viskiciler tarafından çok beğenildi. Toguchi ise tadıma katılan dostların ilgisini çekmeyi başaramadı.

Islay Tadımı (Online Tadım)

Merhaba viskici dostlar, 06.02.21 Cumartesi akşamı zoom üzerinden yine çok keyifli bir tadım gerçekleştirdik. Kış günlerinin vazgeçilmezi olan Islay viskilerinden 5 farklı ekspresyonu Oytun GÖKÇE’nin bilgilendirici ve keyifli sunumuyla tatma fırsatı bulduk. Sırasıyla, ülkemizde bulma imkanımızın olmadığı bağımsız şişeleme Ileach peated, turbasız bir Islay viskisi olan Bruichladdich The Classic Laddie, turbalı viski severleri memnun eden Laphroaig Quarter Cask, yine turba miktarı diğer Islay viskilerine göre çok az olan Bunnahabhain 12 ve son olarak etikende Super heavily peated ibaresini barındırıp 167 PPM’lik fenol miktarına sahip olan Octomore 08.1 ekspresyonlarını tattık. Son olarak ise sunum bittikten sonra muhabbetimize devam edebileceğimiz hemde Islay bölgesine selam çakabileceğimiz bir ekspresyon olan Black Label Islay origin viskilerini tattık. Tadım sonunda oy çokluğu ile gecenin kazananı yüksek PPM miktarına rağmen çok zarif bir viski olarak nitelendirilen Octomore 8.1 oldu. Bu soğuk kış günlerinde umarız kadehinize koyduğunuz bir Islay viskisi ile ısınırsınız…

Longmorn & Caperdonich Tadımı (Online Tadım)

Merhaba sevgili viskiciler, 16 Ocak 2021 cumartesi akşamı Oytun GÖKÇE’nin sunumuyla gerçekleştirdiğimiz Longmorn & Caperdonich online tadımımızdan bahsetmek isteriz. Tadım seçkimiz, ülkemize çok yeni giriş yapan ve Secret Speyside Collection da yer alan 4 ekspresyondan oluştu. Chivas harmanlarında olduğunu bildiğimiz Longmorn damıtımevinden 18 ve 23 yıllık ekspresyonlarını ve 2002 yılında kapandıktan sonra 2011 yılında yıkılan Caperdonich damıtımevinden ise 18 ve 21yıllık peated ekspresyonlarını denedik. Gecenin sonunda Longmorn 18 büyük bir çoğunluğun favorisi seçilirken, fiyat performans açısından değerlendirildiğinde de birinciliği kaptırmadı. Turbalı viski severlerin gözdesi ise Caperdonich 18 Peated oldu. veviski hesabı ile tanıdığımız, viski blogger ı ve mentörü sevgilli Barış Mercan, katılımcılarımız arasında yer alarak tadımımıza ayrıca renk kattı. Umarız ülkemizde, Secret Speyside Collectionda yer alan Glen Keith ve Braeval damıtımevlerinden ekspresyonlarıda görme fırsatı buluruz.

Grant's Tadımı (Online Tadım)

Merhaba Viskici dostlar, 26 Aralık 2020 Cumartesi akşamı Ege Aslan’ın sunuuyla çok keyifli bir Grant’s tadımı gerçekleştirdik. Tadımda Grant’s Family Reserve Triple Wood, Grant’s Ale Cask Finish, Grant’s 8 Sherry Cask, Grant’s 12, Grant’s Smoky Triple Wood ve Monkey Shoulder Smokey Monkey Ekspresyonlarını deneyimleme şansı bulduk. Gecenin favorisi açık ara Dünyanın ilk bira fıçısında bitiş verilen ekspresyonu olan, Grant’s Ale Cask finish oldu. 2020 yılının son tadımında viskici dostlarla hem güzel bir tadım gerçekleştirdik hemde, viskileri beraberce değerlendirme fırsatı bulduk. Tadımın son viskisi olan Monkey Shoulder Smokey Monkey ise isli viski severleri son derece memnun etti. Şimdiden tüm viskicilere iyi seneler diler 2021 yılının tüm dostlara sağlık, mutluluk ve birbirinden farklı viskiler vermesini dileriz.

Glenmorangie & Ardbeg Tadımı (Online Tadım)

09 Aralık 2020 Çarşamba akşamı yine maalesef eve kapanmak zorunda kaldığımız bir günde, birbirinden farklı ve yeni viskileri viskici dostlarımızla beraber tattığımız keyifli bir online tadım gerçekleştirdik. Dünyaca ünlü Fransız marka Louis Vuitton Moet Hennessy firmasının sahip olduğu Glenmorangie ve Ardbeg ekspresyonlarından güzel bir seçki hazırladık. Glenmorangie markasını Hakan YEGEN’in  sunumuyla , Ardbeg markasını Oytun GÖKÇE’nin sunumuyla yudumlarken karşılıklı hoş sohbetlerimizle bi süreliğine pandemi sorunundan uzaklaşıp çok keyifli vakit geçirdik. Kadehlerimizde sırasıyla, Missouri Ozark dağlarının yavaş büyümüş yaşlı meşe ağaçlarından yapılmış özel fıçılarda olgunlaştırılmış Glenmorangie Astar, bir travel retail olarak sunulan ve Legends serisinin son halkası Glenmorangie Tarlogan, formülünde çikolata maltı barındıran markanın en dikkat çekici ekspresyonlarından biri olan Glenmorangie Signet, piyasaya yeni sürülen 5 yaşında olan genç bir islay viskisi küçük canavar Ardbeg Wee Bestie ve son olarak gerçek bir canavar olan yüksek alkollü şişelenen Ardbeg Corryvreckan , yerlerini aldılar.

15 Tadımı (Online Tadım)

19 Kasım 2020 Perşembe  Hakan YEGEN’in keyifli sunumuyla gerçekleştirdiğimiz 15’likler tadımında hem çok güzel ekspresyonlar tattık hem de bu pandemi ortamında buluşamadığımız dostlarımızla online da olsa hasret giderdik. Sırasıyla Singleton of Dufftown 15, Dalwhinnie 15, Glenfarclas 15, Dalmore 15, Benromach 15 ve son olarak Bowmore 15 ile belkide arada sıkışmış olan 15 yıllık viskileri deneyimleyip kendi aramızda tartışma fırsatı bulduk. Gecenin tartışılmaz şampiyonu oy çokluğu ile Speyside karakterini hoş bir is dokunuşu ile hissettiğimiz Benromach 15 oldu. En yakın zamanda daha sağlıklı günlerde yüz yüze tadım yapma dileğiyle geceyi sonlandırdık.

Compass Box Tadımı

05 Kasım 2020 Perşembe Ege ASLAN’ın keyifli sunumuyla Atlı Otel’de gerçekleştirdiğimiz Compass Box tadımında viskici dostlarla biraraya geldik.  Bu keyifli gecede ülkemizde satışı bulunmayan bağımsız şişeleyiciliğe ve İskoç viskilerine yeni bir soluk getiren Compass Box markasının The Oak Cross,  The Story of the Spaniard, markanın imza niteliğindeki ve ilk çıkardığı ve tahıl harmanı ekspresyonu olan Hedonism, Spice Tree ve The Circle ekspresyonlarını yudumladık. Gecenin en beğenilen ekspresyonu Spice Tree olurken şişelerin etiket tasarımları viskiciler tarafından beğeni topladı.

Teeling Tadımı

08 Ekim 2020 Perşembe günü Oytun Gökçe’nin renkli sunumuyla, Subaşı Restaurant’ta gerçekleştirdiğimiz Teeling  dikey tadımında viskici dostlarla biraraya geldik. Bu keyifli gecede ülkemizde satışı bulunmayan Teeling Single Pot Still, Teeling Brabazon Bottling Series No:2, Teeling Stout Cask Finish, Teeling 12 YO Revival V ve Teeling 24 YO Vintage Cask Collection ekspresyonlarını tatma fırsatı bulduk gecenin beklenmeyen misafiri ise ülkemizde de satışta bulunan Teeling Small Batch Rum Cask Finish oldu. Tadım akşamında gecenin yıldızı açık ara 2019 yılında viski dünyasının en prestijli viski yarışması olarak görünen World Whiskies Awrds’ta Dünya’nın en iyi Tek Malt Viskisi ödülünü kazanan Teeling 24 YO Vintage Cask Collection oldu. Kazandığı ödülün hakkını kadehlerimizde fazlasıyla bizlere ispatlayan ekspresyon uzun süre hafızalarımızdan çıkamayacak. Gecenin ikinci yıldızı ise Teeling 12 YO Revival V ekspresyonu oldu. Teeling Single Pot Still ekspresyonu ise fiyat performans başarısı ile dikkatleri üzerine çekti. İrlanda viskilerinin yükselişte olduğu son yıllarda, tattığımız Teeling ekspresyonları bize bunun sebebini ispatlar nitelikte oldu.

+1 Tadımı

6 Ekim Perşembe 2020 günü Efes’in 2020 yılında çıkardığı +1 ürünlerini Ankara Central Bar’da Oğul TÜRKKAN’ın keyifli sunumuyla deneyimledik. Oğul TÜRKKAN’dan biranın yolculuğunu dinlerken kadehlerimizde, Efes’in İzmir’deki Ar-Ge merkezinde geliştirilen Türkiye’de ve dünyada lager biranın standardını belirleyen +1 Dinlendirme tekniği (+1 dinlendirme tekniği bira üretim prosesinde maltın dinlenme süresini 2 katına çıkaran, malt lezzetlerinin biraya daha fazla geçmesini sağlayan aşamaya verilen isim) ile üretilmiş biralarımızı yudumladık. Bu güzel gecede başta Oğul TÜRKKAN olmak üzere emeği geçen herkese teşerkkür ederken Efes’in başarılarının devamını dileriz.

Glenfiddich Tadımı

Türkiye’de ve dünyada tek malt viski denilince akla ilk gelen markalardan olan Glenfiddich marka elçisi Gürkan GÜMÜŞ ile beraber çok keyifli bir tadım etkinliği gerçekleştirdik. 03.09.2020 tarihinde Ankara Dafne Restaurant’ta gerçekleştirdiğimiz tadımımızda, açık havada sosyal mesafe kurallarını gözeterek Glenfiddich 15, Glenfiddich 18 devamında ise Exprimental serisinden Glenfiddich Project XX , Glenfiddich IPA Expriment ve Glenfiddich Fire & Cane ekspresyonlarını yudumladık.

18 Tadımı

Uzun bir pandemi arasından sonra mevsim açık havada bir tadım yapmaya izin verirken, sosyal mesafe kurallarına uygun bir etkinlik düzenleyerek Viskici dostlarla;  Glenlivet 18 (%43 derecelik eski şişe), Glenmorangie 18, Aberlour 18, Dalmore 18 ve Bowmore 18 ekspresyonlarında oluşan bir tadım gerçekleştirdik. Oytun GÖKÇE’nin keyifli sunumu ve açık havada viskici dostlarla buluşmanın verdiği keyif ile güzel bir tadım gecesini daha geride bıraktık.

JAHIT Tadımı ( Online Tadım)

JAHIT Tadımı ile Zoom uygulaması üzerinden Japonya, ABD, Hindistan, İrlanda ve Tayvan viskilerinden örnekleri tattığımız ayrıca tadımda yeralan ülkelerin viski kültürleri ve markalar hakkındaki bilgileri Ege ASLAN’nın sunumuyla deneyimledik.

Johnnie Walker Black Label Origin Series Tadımı (Online Tadım)

Johnnie Walker denilince akla gelen ilk ekspresyonardan olan Black Label’a markanın farklı bir yaklaşımla, ilk etapta Duty Free’lerde satışa sunulmak üzere Speyside, Highlands, Islay malt harmanları ve Lowlands harman viskisi olarak piyasaya sürdüğü ve sadece isimlerini aldıkları bölgelerdeki damıtımevlerinden alınarak harmanlanan Black Label Origin Series seçkisini, The Viskici Ailesi olarak tatma fırsatı bulduk.

The Macallan Tadımı

Ülkemize Teoman HÜNAL aracılığı ile ilk gelen tek malt viski markası olan The Macallan’nın marka elçisi olan Hazer ÇELİKLİ ile beraber yoğun katılım talebine istinaden iki gece üstüste çok keyifli tadım etkinlikleri gerçekleştirdik.

Meleklerin Payı - The Viskici Ankara Lansman Etkinliği

The Viskici ailesi olarak 1 Şubat’ta unutulmaz bir gece yaşadık. Ankaralı viskiseverleri bir araya getirmek, viski kültürünü paylaşmak, bu başlattığımız oluşum, bu kültürün duayen ismi Dr. Burkay Adalığ’ın “Meleklerin Payı – Bir Viski Macerası” kitabının lansman davetine ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadı.

Ballantines Tadımı

Pernod-Ricard’dan Ballantine’s Marka Yöneticisi Kaan Ökten ile, Eğitim Uzmanı Tolga Balıkçı’nın’da katıldığı  gecede, markanın  Ballantine’s Finest, Ballantine’s 12 YO, Ballantine’s 12 YO Pure Malt, Ballantine’s 17 YO, Ballantine’s 21 YO ve Ballantine’s 30 YO ekspresyonları viskiciler tarafından Oytun GÖKÇE’nin keyifli sunumu eşliğinde tadıldı.

Glenfiddich Tadımı

Türkiye’de ve dünyada tek malt viski denilince akla ilk gelen markalardan olan Glenfiddich marka elçisi Gürkan GÜMÜŞ ile beraber çok keyifli bir tadım etkinliği gerçekleştirdik. Bu güzel gecede Glenfiddich 12, 15, 18, 21 ekspresyonlarının yanı sıra exprimental serisinden XX ve IPA ekspresyonlarınıda deneme fırsatı bulduk

Glengoyne Tadımı

The Viskici, kuruluşundan sonra ilk tadım gecesi organizasyonunu, Türkiye’de daha önce hiç oluşturulmamış bir line-up ile gerçekleştirmek istedi. Bunun içinde ilk akla gelen isim Glengoyne damıtımevi oldu. Tadımda viskiciler Oytun GÖKÇE’nin keyifli sunumu eşliğinde  Glengoyne Cuartillo, Glengoyne Balbaina, 12 YO, 18 YO, 21 YO ve 25 YO ekspresyonlarını keşfetme fırsatı buldular.

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et