The Macallan 12 Fine Oak

Yazan: theviski
995 görüntüleme
Viski: The Macallan 12 Fine Oak
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: The Macallan
Şişeleyici: The Macallan
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 12

İskoçya’nın Highland bölgesinde bulunan Macallan Damıtımevi 1824 yılında Alexander Reid tarafından kurulmuştur. Macallan için ünlü viski yazarı Michael Jackson tarafından kullanılan “Viskilerin Rolls-Royce’u” tanımlaması, çoğu viskici tarafından aynen kabul görmektedir. Macallan Damıtımevi ekspresyonları için yapılan bir başka tanımlama da “şeri bombası”dır. Zira damıtımevi, hemen hemen tüm ekspresyonlarını olgunlaştırmak için şeri fıçıları kullanmaktadır. 1 ekspresyonu açık artırmada milyonlarca dolara alıcı bulan, ziyaretçilerin kapısında kuyruk olduğu damıtımevini bir sanat eseri olarak baştan aşağı yenileyen, yeni bir ekspresyonu Türkiye’de satışa sunulduğunda anında tükenen Macallan Damıtımevi, kendi çizgisinde ilerlemeye ve viski dünyasında önemli bir yer kaplamaya devam ediyor.

İçinde şeri olgunlaştırılmış Amerikan meşe, kullanılmış burbon fıçısı ve içinde şeri olgunlaştırılmış Avrupa meşe fıçılarında yıllandırılan viskilerin kombinasyonu olarak karşımıza çıkan The Macallan 12 Fine oak renklendirme işlemi yapılmadan %40 alkol oranı ile şişelenen bir ekspresyon.

Tadım Notları

Burun

Kuru yemiş, badem, narenciye, nektarin, koyu meyve, baharat, kuru meyve, kuru üzüm, karamel ve kuvvetli vanilya kokuları.

Skor: 82

Damak

Baharat, karamel, kuru meyve, kuru yemiş, koyu meyve, kiraz, vanilya ve odunsu tatlar.

Skor: 88

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Vanilya, baharat, koyu meyve, kuru meyve, vanilya ve odunsu aromlar.

Skor: 82

Genel

Macallan 12 Fine Oak zaman zaman ülkemizde de satışı olan bir ekspresyon olarak dengeli profilleri ve tatminkar damak tecrübesi ile tadılmayı hakeden bir ekspresyon.

Skor: 84

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et