The Macallan 15 Triple Cask

Yazan: theviski
723 görüntüleme
Viski: The Macallan 15 Triple Cask
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: The Macallan
Şişeleyici: The Macallan
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 15

İskoçya’nın Highland bölgesinde bulunan Macallan Damıtımevi 1824 yılında Alexander Reid tarafından kurulmuştur. Macallan için ünlü viski yazarı Michael Jackson tarafından kullanılan “Viskilerin Rolls-Royce’u” tanımlaması, çoğu viskici tarafından aynen kabul görmektedir. Macallan Damıtımevi ekspresyonları için yapılan bir başka tanımlama da “şeri bombası”dır. Zira damıtımevi, hemen hemen tüm ekspresyonlarını olgunlaştırmak için şeri fıçıları kullanmaktadır. 1 ekspresyonu açık artırmada milyonlarca dolara alıcı bulan, ziyaretçilerin kapısında kuyruk olduğu damıtımevini bir sanat eseri olarak baştan aşağı yenileyen, yeni bir ekspresyonu Türkiye’de satışa sunulduğunda anında tükenen Macallan Damıtımevi, kendi çizgisinde ilerlemeye ve viski dünyasında önemli bir yer kaplamaya devam ediyor.

2018 yılında piyasaya sürülen ve Fine Oak serisinin yerine gelen Tirple Cask serisinin 15 yıl olgunlaştırma süresine sahip olan Macallan Tiple Cask 15, içinide şeri olgunlaştırılmış Amerikan meşe, kullanılmış burbon fıçısı ve içinde şeri olgunlaştırılmış Avrupa meşe fıçılarında olgunlaşan viskilerin renklenirici kullanılmadan %43 alkol oranı ile ortaya çıkan bir ekspresyon.

Tadım Notları

Burun

Koyu meyve, kuru meyve, karamela, bitter çikolata, narenciye, kuru yemiş, kuru meyve kokularına eşlik eden çiçeksi ve odusnu kokular.

Skor: 81

Damak

Hafif damak kurutan ilk yudum. Koyu meyve, baharat, vanilya, çiçeksi tatlar, bitter çikolata, kuru meyve ve kuru yemiş tatları.

Skor: 84

Bitiş

Uzun bir bitiş. Muskat, koyu meyve, kuru meyve, kuru yemiş ve karamel aromaları.

Skor: 86

Genel

The Macallan 15 Tripple Cask keyifli bir içiminin yanı sıra dengeli ve kıvamlı yapısıyla gerçekten her yudumda ayrı lezzetleri keyifli bir şekilde sunuyor. Keyifli içim sunan bu ekspresyon gerçekten denenmeyi hakediyor.

Skor: 84

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et