The Macallan 12 Sherry Oak Cask

Yazan: theviski
3882 görüntüleme
Viski: The Macallan 12 Sherry Oak Cask
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: The Macallan
Şişeleyici: The Macallan
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 12

İskoçya’nın Highland bölgesinde bulunan Macallan Damıtımevi 1824 yılında Alexander Reid tarafından kurulmuştur. Macallan için ünlü viski yazarı Michael Jackson tarafından kullanılan “Viskilerin Rolls-Royce’u” tanımlaması, çoğu viskici tarafından aynen kabul görmektedir. Macallan Damıtımevi ekspresyonları için yapılan bir başka tanımlama da “şeri bombası”dır. Zira damıtımevi, hemen hemen tüm ekspresyonlarını olgunlaştırmak için şeri fıçıları kullanmaktadır. 1 ekspresyonu açık artırmada milyonlarca dolara alıcı bulan, ziyaretçilerin kapısında kuyruk olduğu damıtımevini bir sanat eseri olarak baştan aşağı yenileyen, yeni bir ekspresyonu Türkiye’de satışa sunulduğunda anında tükenen Macallan Damıtımevi, kendi çizgisinde ilerlemeye ve viski dünyasında önemli bir yer kaplamaya devam ediyor.

Macallan Sherry Oak 12 YO, fiyat/performans dengesi dikkate alındığında öne çıkan bir ekspresyon. Adından anlaşıldığı üzere İspanyol şeri fıçılarında olgunlaştırılan ekspresyon evinizde bulundurmaksık sık keyfini çıkarmak isteyeceğiniz türden bir viski. Yıl bilgisi barındırdığı için de farklı bir kategoride. %40 alkol oranı ile tam bir şeri bombası.

Tadım Notları

Burun

Şeri etkisindeki koyu meyve, karamel, vanilya, kuru meyve, narenciye, baharat ve elma kokuları.

Skor: 87

Damak

Şeri etkisinde koyu meyve, kuru meyve, karamel, narenciye ve baharat tatları.

Skor: 86

Bitiş

Uzun bir bitiş. Koyu meyve, kuru meyve, karamel, baharat ve pekmez aromaları.

Skor: 88

Genel

Macallan Sherry Oak 12 şeri fıçısının hakkını veren bir viski olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekten keyifli bir sohbet esnasında güzel bir kadeh Macallan Sherry Oak 12 bizleri fazlasıyla tatminkar burun, damak ve bitiş profillerini yaşatıyor.

Skor: 87

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et