Tamnavulin Shery Cask

Yazan: theviski
2845 görüntüleme
Viski: Tamnavulin Shery Cask
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Tamnavulin
Şişeleyici: Tamnavulin
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: YBV

Tamnavulin damıtımevi 1966 yılında Speyside bölgesindeTomnavoulin köyünde kuruldu. 1995 yılında kapılarını kapatan damıtımevi 2007 yılında büyük bir yenilenmenin ardından tekrar faliyeti geçti e hala günümüzde üretimine devam etmektedir. Tamnavulin’in anlamı İskoç Galce’sinde tepedeki değirmen anlamına gelmektedir ve damıtımevi adını yerleşkenin içinde bulunan tarihi değirmenden almaktadır. Damıtımevi toplam 6 imbik ile yıllık 4 milyon litre üretim kapasitesine sahiptir.

Tamnavulin Shery Cask Amerikan meşe ve farklı şeri fıçılarda oluşan viskilerin kombinasyon ile 2019 yılında ortaya çıkan ve %40 alkol oranyıla şişelenen bir ekspresyon. Tamnavulin Shery Cask International Spirits Challenge 2020’de yaş belirtmeyen tek malt kategorisinde altın madalya kazanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Koyu meyve, baharat, narenciye, nektarin, meşe ve sütlü çikolata kokuları.

Skor: 81

Damak

Koyu meyve, sütlü çikolata, narenciye, baharat, kuru yemiş, kahve ve odunsu tatlar.

Skor: 84

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Koyu meyve, baharat, narenciye, sütlü çikolata ve odunsu aromalar.

Skor: 82

Genel

Tamnavulin Sherry Cask sahip olduğu çokta çeşitli olmayan profilleri net bir şekilde aktaran, keyifli burun, damak ve bitiş profilleri ile güzel bir deneyim yaşamanızı sağlayan, denenmeyi hakeden bir ekspresyon.

Skor: 82

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et