The Macallan Classic Cut 2018

Yazan: theviski
909 görüntüleme
Viski: The Macallan Classic Cut 2018
Alkol Oranı: %51,2
Damıtım Evi: The Macallan
Şişeleyici: The Macallan
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

İskoçya’nın Highland bölgesinde bulunan Macallan Damıtımevi 1824 yılında Alexander Reid tarafından kurulmuştur. Macallan için ünlü viski yazarı Michael Jackson tarafından kullanılan “Viskilerin Rolls-Royce’u” tanımlaması, çoğu viskici tarafından aynen kabul görmektedir. Macallan Damıtımevi ekspresyonları için yapılan bir başka tanımlama da “şeri bombası”dır. Zira damıtımevi, hemen hemen tüm ekspresyonlarını olgunlaştırmak için şeri fıçıları kullanmaktadır. 1 ekspresyonu açık artırmada milyonlarca dolara alıcı bulan, ziyaretçilerin kapısında kuyruk olduğu damıtımevini bir sanat eseri olarak baştan aşağı yenileyen, yeni bir ekspresyonu Türkiye’de satışa sunulduğunda anında tükenen Macallan Damıtımevi, kendi çizgisinde ilerlemeye ve viski dünyasında önemli bir yer kaplamaya devam ediyor.

Macallan Classic Cut, yani “klasik kesim” 2017 ve 2019 yılları ekspresyonları da bulunan Macallan Classic Cut 2018, yine yıl bilgisi barındırmayan bir ekspresyon. Limited Edition yani sınırlı sayıda ibaresiyle piyasaya sürülen bu ekspresyon Türkiye’ye geldiği anda satıldı ve bulunamaz hale geldi. İspanyol şeri fıçılarında dinlendirilen Macallan Classic Cut 2018, %51,2 alkol oranı ile dikkat çekiyor.

Tadım Notları

Burun

Karamel, kuru yemiş, koyu meyve, narenciye, meşe ve baharat kokuları.

Skor: 85

Damak

Koyu meyve, fındık, baharat, tütün, meşe, narenciye, karamel ve çikolata. Kıvamlı, yağlı ve dengeli bir yapı.

Skor: 89

Bitiş

Uzun bitiş. Meşe, karabiber, koyu meyve, kuru meyve ve narenciye aromaları.

Skor: 86

Genel

Macallan Classic Cut 2018 denenmeyi hakeden bir viski ancak konu Macallan oluncu ülkemizde devreye yine bulunabilirlik giriyor. %51,2 alkol oranına göre yumuşak bir içim sunması Macallan Classic Cut’u oturaklı bir viski olarak görmemizi sağlıyor.

Skor: 87

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et