Glenmorangie Tarlogan

Yazan: theviski
1084 görüntüleme
Viski: Glenmorangie Tarlogan
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Glenmorangie
Şişeleyici: Glenmorangie
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Kayıtlara göre Morangie çiftliğinde ilk alkol üretimi 1703 yılında başlamıştır. 1843 yılında William Matheson çiftliği satın almış ve bu çiftliği iki adet ikinci el cin ibiğini kullanarak damıtımevine çevirmiştir. Bu süreçte çiftliğin adı Glenmorangie damıtımevi olarak değişmiştir. Damıtımevi 1918 yılında en büyük müşterisi olan Macdonald & Muir tarafından satın alınmış ve Macdonald ailesi damıtımevini 90 sene boyunca idare etmiştir. 2004 yılında damıtımevi Fransız firması olan Moët Hennessy Louis Vuitton’a satılmıştır. Firma İskoçya’nın en uzun imbiklerini kullanmaktadır.

2016 yılında ilk kez şişelenen ekspresyon Glenmorangie’nin “Legends” serisinin üç üyesinden biridir. İsmini Glenmorangie’nin su kaynağı olan Tarlogie’den almıştır. Travel retail olarak satışına başlanan ekspresyon daha sonrasında iç pazarlarda da satılmaya başlanmıştır. Olgunlaştırılmasında kullanılmış burbon ve sıfır meşe fıçılar kullanılan Tarlogan %43 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Armut, narenciye, yeşil elma, tereyağ, meşe, sütlü çikoata, vanilya ve çiçeksi kokular.

Skor: 81

Damak

Vanilya, ananas, armut, narenciye, kuru yemiş, baharat, marzipan, zencefil, ve çiçeksi tatlar.

Skor: 77

Bitiş

Orta uzunlukta bir bitiş. Ananas, vanilya, kuru yemiş ve zencefil aromaları.

Skor: 75

Genel

Genel Durum

Skor: 78

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et