Glenlivet White Oak Reserve Tripple Cask Matured

Yazan: theviski
1854 görüntüleme
Viski: Glenlivet White Oak Reserve Tripple Cask Matured
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Glenlivet
Şişeleyici: Glenlivet
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

1824 yılında Livet Nehri üzerinde kurulmuş olan Glenlivet Damıtımevi, Speyside bölgesinin en ünlü damıtımevlerinden biri konumundadır. Amerika’nın en çok satan tek malt viskisi Glenlivet, dünyada bu alanda ikinci sırada bulunmaktadır. Dünyanın en büyük alkollü içecek firmalarından olan Fransız Pernod Ricard firması çatısı altında üretimine devam eden damıtımevi, yaklaşık 10,5 milyon litrelik yıllık üretimiyle dikkat çekmektedir.

Glenlivet White Oak Reserve Tripple Cask Matured ekspresyonunun içeriğininin büyük çoğunluğunu ilk dolum Amerikan meşe fıçılarında olgunlaşan viskiler, kullanılmış Burbon fıçıları ve kullanılmış Şeri fıçılarında olgunlaşan viskilerin evlendirilmesi ile ortaya çıkan ve %40 alkol oranı ile şişelenen bir viski olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tadım Notları

Burun

Uhu, karamel, vanilya, olgun meyve, kuru meyve ve kuru yemiş kokuları.

Skor: 70

Damak

Çiğ alkol, narenciye, limon ve bal tatları.

Skor: 66

Bitiş

Kısa – Orta bir bitiş. Çiğ alkol, karamel, kuruyemiş ve çiçeksi aromalar.

Skor: 66

Genel

Glenlivet White Oak Reserve Tripple Cask Matured, büyük beklentiler ile denendikten sonra zayıf damak profili ve içinde barındırdığı genç viskilerin bir kaç damla su ile açıldıktan sonra bile, profili tam yansıtamaması, keyifli bir içim sunamayan bir ekspresyon.

Skor: 64

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et