Glenlivet Tirple Cask Matured Distiller’s Reserve

Yazan: theviski
2891 görüntüleme
Viski: Glenlivet Tirple Cask Matured Distiller’s Reserve
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Glenlivet
Şişeleyici: Glenlivet
Köken: İskoçya
Tip: İskoçya
Yaş: YBV

1824 yılında Livet Nehri üzerinde kurulmuş olan Glenlivet Damıtımevi, Speyside bölgesinin en ünlü damıtımevlerinden biri konumundadır. Amerika’nın en çok satan tek malt viskisi Glenlivet, dünyada bu alanda ikinci sırada bulunmaktadır. Dünyanın en büyük alkollü içecek firmalarından olan Fransız Pernod Ricard firması çatısı altında üretimine devam eden damıtımevi, yaklaşık 10,5 milyon litrelik yıllık üretimiyle dikkat çekmektedir.

Glenlivet Tirple Cask Matured Distiller’s Reserve piayasaya ilk olarak Travel Retail olarak çıkan bir ekspresyon. Avrupa meşe, tekrar dolum şeri ve Amerikan meşe fıçılarında olgunlaştırılan viskilerin biraraya gelmesinin ardından %40 alkol oranı ile şişelenen bir ekspresyon.

Tadım Notları

Burun

Koyu meyve, meşe, vanilya, karamel, yeşil üzüm, baharat, jelibon ve odunsu kokular.

Skor: 81

Damak

Karamel, acı vişne, koyu meyve, baharat, karanfil, meyan, marzipan, lime, kuru yemiş ve odunsu tatlar.

Skor: 83

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Marzipan, koyu meyve, lime ve kuru yemiş aromaları.

Skor: 82

Genel

Glenlivet Distiller’s Reserve dengeli yapısı ile keyifli içim sunan bir ekpresyon. Kadehte bekledikçe açığa çıkan tatlarıyla güzel bir tecrübe yaşatıyor. Koyu meyve ve beraberindeki bitter lezzetleri çok hoş bir biçimde sunuyor.

Skor: 82

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et