Glenlivet Nadurra Oloroso Matured

Yazan: theviski
1049 görüntüleme
Viski: Glenlivet Nadurra Oloroso Matured
Alkol Oranı: %48
Damıtım Evi: Glenlivet
Şişeleyici: Glenlivet
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

1824 yılında Livet Nehri üzerinde kurulmuş olan Glenlivet Damıtımevi, Speyside bölgesinin en ünlü damıtımevlerinden biri konumundadır. Amerika’nın en çok satan tek malt viskisi Glenlivet, dünyada bu alanda ikinci sırada bulunmaktadır. Dünyanın en büyük alkollü içecek firmalarından olan Fransız Pernod Ricard firması çatısı altında üretimine devam eden damıtımevi, yaklaşık 10,5 milyon litrelik yıllık üretimiyle dikkat çekmektedir.

İlk olarak 2014 yılında piyasaya sürülen Glenlivet Nadurra Oloroso’nun iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birisi fıçı gücünde şişelen ve ortalama %60 alkol oranına sahip olan versiyonudur. Diğer versiyonu ise bizim deneme fırsatın bulduğumuz %48 alkol oranı ile şişelenen Travel Retail versiyonudur. Ekspresyonun iki çeşidide ilk dolum Oloroso Şeri fıçılarında olgunlaşmaktadır.

Tadım Notları

Burun

Şeri, bitter çikolata, hint cevizi, kuru meyve, kuru yemiş, baharat, karamel, badem ve çiçeksi kokular.

Skor: 88

Damak

Damak kurutan ilk yudum. Narenciye, karamel, baharat, kuru yemiş, kuru meyve ve kreama tatları.

Skor: 84

Bitiş

Uzun bir bitiş.Tatlı kuru meyve, baharat, karamel ve şeri etkisinde koyu meyve aromaları.

Skor: 82

Genel

Glenlivet Nadurra Oloroso yaş belirtmeyen bir ekspresyon ama damaktaki kuruma ve burundaki çiğ alkol kokuları içinde genç viskiler barındırdığına bir işaret diyebiliriz. Meyve baharat ve tatlı rahiyaları dengeli ve keyifli bir şekilde bize sunan Glenlivet Nadurra Oloroso tadılıcaklar listesinde bulunması gereken bir viski.

Skor: 85

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et