Glenlivet Founder’s Reserve 1824

Yazan: theviski
11077 görüntüleme
Viski: Glenlivet Founder’s Reserve 1824
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Glenlivet
Şişeleyici: Glenlivet
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: YBV

1824 yılında Livet Nehri üzerinde kurulmuş olan Glenlivet Damıtımevi, Speyside bölgesinin en ünlü damıtımevlerinden biri konumundadır. Amerika’nın en çok satan tek malt viskisi Glenlivet, dünyada bu alanda ikinci sırada bulunmaktadır. Dünyanın en büyük alkollü içecek firmalarından olan Fransız Pernod Ricard firması çatısı altında üretimine devam eden damıtımevi, yaklaşık 10,5 milyon litrelik yıllık üretimiyle dikkat çekmektedir.

2014 yıllının sonlarında Glenlivet damıtımevinin 12 yıllık ekspresyonunda stok sıkıntısı yaşadığı dönemde ürün yelpazesine soktuğu ve adını markanın kurucusu George Smith’ itafen alan bir ekspresyon. %40 alkol oranı ile şişelenen Glenlivet Founder’s Reseve, International Wine & Spirit Competition 2017 ve 2019 yıllarında Tek Malt Speyside kategorisinde altın madalya sahibidir.

Tadım Notları

Burun

Uhu, malt, vanilya, kuru yemiş, meşe, rutubet, çiçeksi ve metalik kokular.

Skor: 62

Damak

Vanilya, limon, bal, kuru meyve, kuru yemiş, malt, baharat, sirke ve metalik tatlar.

Skor: 64

Bitiş

Orta uzunlukta bir bitiş. Limon, vanilya, sirke, çiçeksi ve metalik aromalar.

Skor: 60

Genel

Glenlivet Founder’s Reserve, Glenlivet 12 varken benim çok şans tanıyacağım bir ekspresyon değil. Kuvvetli olmayan aromalar ve baskın olan metailk aromalar aldığım keyifi negatif yönde etkiledi.

Skor: 62

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et