Glenlivet 18 (2019) %40

Yazan: theviski
2345 görüntüleme
Viski: Glenlivet 18 (2019) %40
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Glenlivet
Şişeleyici: Glenlivet
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 18

1824 yılında Livet Nehri üzerinde kurulmuş olan Glenlivet Damıtımevi, Speyside bölgesinin en ünlü damıtımevlerinden biri konumundadır. Amerika’nın en çok satan tek malt viskisi Glenlivet, dünyada bu alanda ikinci sırada bulunmaktadır. Dünyanın en büyük alkollü içecek firmalarından olan Fransız Pernod Ricard firması çatısı altında üretimine devam eden damıtımevi, yaklaşık 10,5 milyon litrelik yıllık üretimiyle dikkat çekmektedir.

Glenlivet 18 markanın 2019 yılında yenilediği imajından serinin diğer üyeleri gibi sadece etiket tasarımıyla kurtulamayıp, %43 olan alkol oranı %40 olarak güncellenmiş, ilk dolum Amerikan, ikinci dolum Amerikan ve şeri fıçılarda olgunlaşan viskilerin kombinasyonu olarak karşımıza çıkan bir ekspresyon. International Wine & Spirit Competition 2019’da üstün altın ve Sanfrancisco World Spirits Competition 2019’da çif altın madalya kazanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Koyu meyve, malt, baharat, narenciye, meyan, meşe ve ahşap cilası kokuları.

Skor: 81

Damak

Koyu meyve, baharat, karamel, kahve, kuru meyve, kuru yemiş, erik, bitter çikolata ve malt tatları.

Skor: 83

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Koyu meyve, baharat ve kuru meyve aromaları.

Skor: 81

Genel

Glenlivet 18 2019 yılında eski şişeyi bırakırken %43 olan alkol oranınıda %40’a güncellemişti. 18 yıllık ekspresyonlar arasında keyifli bir tadım sunan güzel bir ekspresyon olsada aradaki % 3 lük farktanmı yoksa etiket değişirken fıçılarda da biraz değişiklik oldu bilinmez, eski keyfini tam olarak yansıtmayan bir ekspresyon.

Skor: 82

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et