Glenlivet Captain’s Reserve

Yazan: theviski
893 görüntüleme
Viski: Glenlivet Captain’s Reserve
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Glenlivet
Şişeleyici: Glenlivet
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

1824 yılında Livet Nehri üzerinde kurulmuş olan Glenlivet Damıtımevi, Speyside bölgesinin en ünlü damıtımevlerinden biri konumundadır. Amerika’nın en çok satan tek malt viskisi Glenlivet, dünyada bu alanda ikinci sırada bulunmaktadır. Dünyanın en büyük alkollü içecek firmalarından olan Fransız Pernod Ricard firması çatısı altında üretimine devam eden damıtımevi, yaklaşık 10,5 milyon litrelik yıllık üretimiyle dikkat çekmektedir.

Glenlivet Captain’s Reserve adını, kurucu olan George Smith’in büyük torunu olan Captain Bill Smith’ten esinlenerek alan eskpresyon burbon ve şeri fıçılarda olgunlaştırılan viskilere Fransız Konyak fıçılarında bitiş verilmesi sonucu ortaya çıkan ve %40 alkol oranı ile şişelen bir ekspresyon.

Tadım Notları

Burun

Baharat, bal, kayısı, koyu meyve, kurabiye, tarçın, bitter çikolata ve odunsu kokular.

Skor: 77

Damak

Baharat, koyu meyve, lime, kuru meyve, kuru yemiş, bitter çikolata ve odunsu tatlar.

Skor: 82

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Baharat, malt, koyu meyve, karamel ve odunsu aromlar.

Skor: 81

Genel

Glenlivet Captain’s Reserve kadehte havalandıktan sonra keyifli bir içim sunan bir ekspresyon. Damakta kremamsı, yağlı bir yapı ile keyifli içim sunan ekspresyon alkol brendi fıçısında bitiş verilen bir ekspresyon olarak biraz daha şekerli profillere sahip olsaydı alınan hazzı dahada arttırabilirdi.

Skor: 80

Burun

Burun ilk koklamayala gelen tropik meyveler notalarıyla iç açıyor. Kavun,ananas ve muzla beraber toffie. Tipitip sakız kokluyorum desem abartmış olmam heralde

Skor: 84

Damak

Damakta pürüzsüz, akıcı.Kayısı,armut hafif baharat, sütlü kahve ve toffie. Biraz tarçın, ve kuru meyve.

Skor: 82

Bitiş

Orta tatlı ve baharatlı.

Skor: 81

Genel

Cognac cask bitiş olması sebebiyle tahminim biraz daha kekremsi ve tatlı notaların geride kaldığı bir ekspresyon beklerken fazlasiyle meyveli ve tatlı bir viski olduğunu söylemeliyim. Bitişte biraz daha uzun istesemde gayet başarılı.

Skor: 82

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et