Glenlivet Nadurra Natural Cask Strenght 16

Yazan: theviski
929 görüntüleme
Viski: Glenlivet Nadurra Natural Cask Strenght 16
Alkol Oranı: %56
Damıtım Evi: Glenlivet
Şişeleyici: Glenlivet
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 16

1824 yılında Livet Nehri üzerinde kurulmuş olan Glenlivet Damıtımevi, Speyside bölgesinin en ünlü damıtımevlerinden biri konumundadır. Amerika’nın en çok satan tek malt viskisi Glenlivet, dünyada bu alanda ikinci sırada bulunmaktadır. Dünyanın en büyük alkollü içecek firmalarından olan Fransız Pernod Ricard firması çatısı altında üretimine devam eden damıtımevi, yaklaşık 10,5 milyon litrelik yıllık üretimiyle dikkat çekmektedir.

Glenlivet Nadurra Natural Cask Strenght 16 damıtımevinin 16 yıl boyunca Amerikan meşe fıçılarında olgunlaştırdığı soğuk filtrasyon uygulanmayan ve fıçı gücünde şişelen bir ekspresyonudur. Bizim deneme şansını yakaladığımız ekspresyon 0712U no’lu parti olup %55,7 alkol oranı ile şişelenmiştir.

Tadım Notları

Burun

Çikolata, fındık, baharat, koyu meyve, narenciye, çiçeksi ve odunsu kokular.

Skor: 88

Damak

Narenciye, karamel, vanilya, acı biber, zencefil ve karanfil tatları.

Skor: 82

Bitiş

Uzun bir bitiş. Olgun meyve, vanilya, fındık, zencefil ve odunsu aromalar

Skor: 86

Genel

Glenlivet Nadurra Natural Cask Strenght 16 bulunması zor olan bir viski. Bir Cask Strenght visiye göre içimi kolay. Bir kaç damla su ile açıldıktan sonra asıl karakterlerinin yanında belirgin olmayan karakterleride ortaya çıkıyor. Glenlivet Nadurra Natural Cask Strenght 16 tatmin edici güzel bir ekspresyon.

Skor: 85

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et