Jack Daniel’s Tennessee Rye

Yazan: theviski
1706 görüntüleme
Viski: Jack Daniel’s Tennessee Rye
Alkol Oranı: %45
Damıtım Evi: Jack Daniel’s
Şişeleyici: Jack Daniel’s
Köken: Amerika Birleşik Devletleri
Tip: Çavdar Viskisi
Yaş: YBV

Jack Daniel’s Damıtımevi, Jack Daniel tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde bulunan Lynchburg kasabasında 1875 yılında kurulmuştur. Damıtımevi ekspresyonlarını bourbon olarak değil “Tennessee Viskisi” olarak nitelendirmektedir. Bu durumun sebebi Jack Daniel’s ekspresyonlarının üretim sürecinde bourbonlardan farklı olarak yakılmış akçaağaç odunlarından elde edilen kömürle fitre edilmesidir. Popüler kültürde de önemli bir yer edinen Jack Daniel’s dünyanın en çok satan Amerikan üretimi viski markasıdır. 1956 yılında Brown-Forman tarafından satın alınmıştır. Jack Daniel’s ekspresyonlarının, üretildiği yer olan Lynchburg kasabasında satışı yasaktır.

2017 yılında piyasaya sürülen Jack Daniel’s Tennessee Rye damıtımevinin Amerikan alkol yasakları döneminden beri değişitirmediği klasik Tennessee viski reçetesinden farklı olarak %70 çavdar, %18 mısır ve %12 maltlanmış arpa ile ürettiği ilk ekspresyon. Diğer ekspresyonlarda uygulanan kömür filtrasyon işlemi Jack Daniel’s Tennessee Rye’a da uygulanmakta olup ekspresyon %45 alkol oranı ile şişelenmtedir.

Tadım Notları

Burun

Çavdar, karamel, uhu, kurabiye, meşe, vanilya ve mentol kokuları.

Skor: 80

Damak

Çavdar, mentol, karamel, kurabiye, baharat ve narenciye tatları. Şekerli ve keyifli bir damak.

Skor: 82

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Mentol, çavdar, karamel ve baharat aromaları.

Skor: 84

Genel

Jack Daniel’s Tennessee Rye, benim gibi çavdar viskilerini sevenler için tatmin edici bir ekspresyon. Kadehe ilk koyduğunuzda pek hoşunuza gitmesede havalandıkça lezzet profilleri açığa çıkarak sizlere keyifli bir deneyim sunuyor.

Skor: 82

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et