Jack Daniel’s Red Dog Saloon 125th Aniversery

Yazan: theviski
2400 görüntüleme
Viski: Jack Daniel’s Red Dog Saloon 125th Aniversery
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Jack Daniel’s
Şişeleyici: Jack Daniel’s
Köken: Amerika Birleşik Devletleri
Tip: Tennessee
Yaş: NAS

Jack Daniel’s Damıtımevi, Jack Daniel tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde bulunan Lynchburg kasabasında 1875 yılında kurulmuştur. Damıtımevi ekspresyonlarını bourbon olarak değil “Tennessee Viskisi” olarak nitelendirmektedir. Bu durumun sebebi Jack Daniel’s ekspresyonlarının üretim sürecinde bourbonlardan farklı olarak yakılmış akçaağaç odunlarından elde edilen kömürle fitre edilmesidir. Popüler kültürde de önemli bir yer edinen Jack Daniel’s dünyanın en çok satan Amerikan üretimi viski markasıdır. 1956 yılında Brown-Forman tarafından satın alınmıştır. Jack Daniel’s ekspresyonlarının, üretildiği yer olan Lynchburg kasabasında satışı yasaktır.

Damıtımevinin kurucusu Jack Daniel aynı zamanda bir işletmeciydi. Lynchburg kasabasında bir yandan viski üretimi yaparken bir yanda da bar “saloon” işletiyordu. Bu barlardan birisinin adı ise “Red Dog” (Kırmızı Köpek) idi. Red Dog Saloon da, ismini Jack Daniel’in işlettiği bardan alan ve barın 125. yılı anısına sınırlı sayıda üretilen özel bir ekspresyondur. %43 alkol oranına sahip ekspresyonun “White Rabbit Saloon” ismiyle (Jack Daniel’in işlettiği diğer barın ismi) piyasaya sürülmüş bir de kardeşi bulunmaktadır.

Tadım Notları

Burun

Uhu, karamel, baharat, tarçın, narenciye ve hafif is kokuları.

Skor: 75

Damak

Karamel, narenciye, baharat, karabiber, olgun elma ve muz tatları.

Skor: 76

Bitiş

Orta uzunlukta bir bitiş. Karamel, baharat, meşe ve muz aromaları.

Skor: 73

Genel

Jack Daniel’s Red Dog Saloon adını Jack beyin sahip olduğu iki bardan biri olan Red Dog’dan alıyor. Her zaman her yerde bulunamayacak olan bu ekspresyon keyifli bir içim sunuyor.

Skor: 75

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et