Jack Daniel’s Single Barrel 100 Proof

Yazan: theviski
4471 görüntüleme
Viski: Jack Daniel’s Single Barrel 100 Proof
Alkol Oranı: %50
Damıtım Evi: Jack Daniel’s
Şişeleyici: Jack Daniel’s
Köken: Amerika Birleşik Devletleri
Tip: Tennesse
Yaş: YBV

Jack Daniel’s Damıtımevi, Jack Daniel tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde bulunan Lynchburg kasabasında 1875 yılında kurulmuştur. Damıtımevi ekspresyonlarını bourbon olarak değil “Tennessee Viskisi” olarak nitelendirmektedir. Bu durumun sebebi Jack Daniel’s ekspresyonlarının üretim sürecinde bourbonlardan farklı olarak yakılmış akçaağaç odunlarından elde edilen kömürle fitre edilmesidir. Popüler kültürde de önemli bir yer edinen Jack Daniel’s dünyanın en çok satan Amerikan üretimi viski markasıdır. 1956 yılında Brown-Forman tarafından satın alınmıştır. Jack Daniel’s ekspresyonlarının, üretildiği yer olan Lynchburg kasabasında satışı yasaktır.

Jack Danniel’s markasının tek bir fıçıdan doldurularak şişelen ekspresyonu olan Single Barrel’ın %50 alkol oranı ile şişelen ve Travel Retail olarak pazara giren ekspresyonu olan Jack Daniel’s Single Barrel 100 proof 2017 yılında Jim Murray’in Whisky Bible kitabında Liquid Gold ödülü kazanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Baharat, mısır, uhu, meşe, narenciye, mentol, bal, tereyağlı kurabiye ve bitkisel kokular.

Skor: 80

Damak

Baharat, mısır, karamel, meşe, narenciye, mentol, acı vişne, bal ve bitkisel tatlar.

Skor: 84

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Mısır, mentol ve karamel aromaları.

Skor: 82

Genel

Jack Daniel’s Single Barrel 100 Proof %50 alkol oranına göre yumuşak içimli baharat ve mısır botalarıyla ön plana çıkan içimi keyifli hoş bir ekspresyon. Yaz aylarında biraz buz ile keyifli bir içim sunabilir.

Skor: 82

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et