Jack Daniel’s Botteled in Bond

Yazan: theviski
2892 görüntüleme
Viski: Jack Daniel’s Botteled in Bond
Alkol Oranı: %50
Damıtım Evi: Jack Daniel’s
Şişeleyici: Jack Daniel’s
Köken: Amerika Birleşik Devletleri
Tip: Tennessee
Yaş: YBV

Jack Daniel’s Damıtımevi, Jack Daniel tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde bulunan Lynchburg kasabasında 1875 yılında kurulmuştur. Damıtımevi ekspresyonlarını bourbon olarak değil “Tennessee Viskisi” olarak nitelendirmektedir. Bu durumun sebebi Jack Daniel’s ekspresyonlarının üretim sürecinde bourbonlardan farklı olarak yakılmış akçaağaç odunlarından elde edilen kömürle fitre edilmesidir. Popüler kültürde de önemli bir yer edinen Jack Daniel’s dünyanın en çok satan Amerikan üretimi viski markasıdır. 1956 yılında Brown-Forman tarafından satın alınmıştır. Jack Daniel’s ekspresyonlarının, üretildiği yer olan Lynchburg kasabasında satışı yasaktır.

Travel retail olarak piyasaya sürülen Jack Daniel’s Bottled in Bond %50 alkol oranı ile şişeleniyor. 1897 yılında Amerika’da onaylanan Bottled in Bond yasasından adını alan ekspresyon yüksek alkol oranı ile baharat ve karamel tatlarını daha belirgin olarak ifade ediyor.

Tadım Notları

Burun

Uhu, meşe, vanilya, muz, karamel ve limon kokuları.

Skor: 73

Damak

Damak yakan ilk yudumun ardından karamel, mısır, meşe, vanilya, muz, limon, tarçın, yeşil elma ve kuru yemiş tatları.

Skor: 77

Bitiş

Orta bir bitiş. Karamel, limon, meşe, kuru yemiş aromaları.

Skor: 70

Genel

Jack Daniel’s Botteled in Bond %50 alkol oranı ile şişelen bir ekspresyon olarak ilk yudumlarda çok keyifli bir deneyim sunmasada devamında açılan bir Tennessee viski. Daha sert bir No:7 tecrübesi gibi düşünülebilir.

Skor: 73

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et