Jack Daniel’s Sinatra Select

Yazan: theviski
4354 görüntüleme
Viski: Jack Daniel’s Sinatra Select
Alkol Oranı: %45
Damıtım Evi: Jack Daniel’s
Şişeleyici: Jack Daniel’s
Köken: Amerika Birleşik Devletleri
Tip: Tennessee
Yaş: NAS

Jack Daniel’s Damıtımevi, Jack Daniel tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde bulunan Lynchburg kasabasında 1875 yılında kurulmuştur. Damıtımevi ekspresyonlarını bourbon olarak değil “Tennessee Viskisi” olarak nitelendirmektedir. Bu durumun sebebi Jack Daniel’s ekspresyonlarının üretim sürecinde bourbonlardan farklı olarak yakılmış akçaağaç odunlarından elde edilen kömürle fitre edilmesidir. Popüler kültürde de önemli bir yer edinen Jack Daniel’s dünyanın en çok satan Amerikan üretimi viski markasıdır. 1956 yılında Brown-Forman tarafından satın alınmıştır. Jack Daniel’s ekspresyonlarının, üretildiği yer olan Lynchburg kasabasında satışı yasaktır.

Amerikalı ünlü şarkıcı Frank Sinatra Jack Daniel’s hayranlığıyla bilinir ve yoğun bir şekilde Jack Daniel’s Old No:7 ekspresyonunu tüketirdi. Jack Daniel’s de Frank Sinatra’nın anısına “Sinatra Select” ekspresyonunu piyasaya sürmüştür. Özel kutusunda, özel tasarım şişesiyle ve pahalı sayılabilecek fiyatıyla Jack severlerle buluşturulan bu ekspresyon kısa sürede damıtımevinin prestij ürünlerinden biri haline geldi. Ülkemizde de satışta olan bu ekspresyonun, Frank Sinatra’nın 100. doğum günü için sadece 100 fıçıdan 100 proof olarak üretilen çok özel bir versiyonu da bulunmaktadır.

Tadım Notları

Burun

Hafif is, muz, meşe, baharat, tarçın ve armut kokuları.

Skor: 79

Damak

Baharat, meşe, karamel, vanilya, tarçın ve elma tatları.

Skor: 82

Bitiş

Orta-Uzun bir bitiş. Karamel, meşe, vanilya ve muz tatları.

Skor: 82

Genel

Jack Daniel’s Sinatra Select olgunlaştırıldığı fıçılarının iç yüzeyleri oyularak yüzey alanının genişletilmesinden dolayı fıçı karakterlerini bizlere daha net bir şekilde aktarıyor. Güzel Frank Sinatra şarkıları eşliğinde keyifli bir akşam geçirmemiz için hoş bir ekspresyon.

Skor: 81

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et