Jack Daniel’s Gentelman Jack

Yazan: theviski
5272 görüntüleme
Viski: Jack Daniel’s Gentelman Jack
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Jack Daniel’s
Şişeleyici: Jack Daniel’s
Köken: Amerika Birleşik Devletleri
Tip: Tennessee
Yaş: NAS

Jack Daniel’s Damıtımevi, Jack Daniel tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde bulunan Lynchburg kasabasında 1875 yılında kurulmuştur. Damıtımevi ekspresyonlarını bourbon olarak değil “Tennessee Viskisi” olarak nitelendirmektedir. Bu durumun sebebi Jack Daniel’s ekspresyonlarının üretim sürecinde bourbonlardan farklı olarak yakılmış akçaağaç odunlarından elde edilen kömürle fitre edilmesidir. Popüler kültürde de önemli bir yer edinen Jack Daniel’s dünyanın en çok satan Amerikan üretimi viski markasıdır. 1956 yılında Brown-Forman tarafından satın alınmıştır. Jack Daniel’s ekspresyonlarının, üretildiği yer olan Lynchburg kasabasında satışı yasaktır.

Gentleman Jack, Jack Daniel’s damıtımevinin Old No:7 ekspresyonundan sonra dünya üzerinden en çok satılan 2. ekspresyonudur. En temel özelliği, üretim sürecinde kömür filtrasyonu işleminden 2 kez geçirilmiş olmasıdır. İsmini de bu özelliğinden alır. Daha yumuşak, daha kibar, daha pürüzsüz bir içim sağladığından ismi “Centilmen Jack” olarak konulmuştur. %40 alkol oranına sahiptir.

Tadım Notları

Burun

Hafif uhu kokusunun ardından, mısır, karamel, meşe, vanilya, muz ve baharat kokuları.

Skor: 75

Damak

Karamel, meyve, mısır, vanilya, nane, olgun muz, baharat ve çiçeksi tatlar.

Skor: 76

Bitiş

Orta bir bitiş. Karamel, vanilya, meyve ve çiçeksi aromalar.

Skor: 71

Genel

Gentelman Jack, klasik No:7 nin kömür filtreleme işlemine iki kez maruz kalmısyla elde ediliyor. No:7 ile kıyaslayacak olursak daha yumuşak içimli ve daha zengin karakterli bir viski olarak güzel yaz akşamlarında istenirse buz ilavesi ile keyifle tüketilebilir.

Skor: 74

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et