Johnnie Walker Black Label Lowlands Origin

Yazan: theviski
1226 görüntüleme
Viski: Johnnie Walker Black Label Lowlands Origin
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Glenkinchie, Cameronbirdge
Şişeleyici: Johnnie Walker
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: 12

Markanın temelleri 1820 yılında İskoçya’ nın Kilmarnock şehrinde bir bakkal dükkanı işleten John Walker’ın özellikle 1823 yılında Birleşik Krallık tarafından ilan edilen “tüketim yasası” sonrası viski harmanlamaya başlamasıyla atılmıştır. Sanılanın aksine markaya ismini veren John (Johnnie) Walker zamanında ailenin gelirlerinin sadece %8’lik bir kısmı viskiden elde ediliyordu. Marka viski sektöründe esas atılımı John Walker’in oğlu olan Alexander Walker yapmıştır. 1857 yılında hayatını kaybeden John Walker’in yerine geçen Alexander, 1860 yılında yeni bir yasayla, tahıl viskileriyle malt viskilerin harmanlanması yasallaştıktan sonra bu rüzgarı arkasına alan Alexander Walker, markayı bir sonraki jenerasyona bıraktığında gelirlerin yaklaşık %90’ı viskiden geliyordu. Günümüzde Diageo bünyesinde faaliyetlerine devam eden firmanın, şu anki başharmancısı Jim Beveridge’dir.

Johnnie Walker Black Label Lowlands Origin ekspresyonu içeriğinde Glenkinchie maltı ve Cameronbridge tahıl viskisini barındıran %42 alkol oranı ile şişelenen 12 yıllık bir harman viskidir.

Tadım Notları

Burun

Tahıl, limon, uhu, vanilya ve bal kokuları.

Skor: 65

Damak

Tahıl, vanilya, kur yemiş, bal, olgun muz tatları.

Skor: 73

Bitiş

Kısa – Orta bir bitiş. Tahıl, kuru yemiş ve vanilya aromları.

Skor: 72

Genel

Johnnie Walker Black Label Lowlands Origin serinin tek malt harmanı olmayan viskisi olarak daha çok tahıl viskisi formunda bir viski olarak karşımıza çıkıyor. Burunda keskin bir karakter sunan ekspresyon denemek farklı bir Black Label deneyimi sunacaktır.

Skor: 70

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et