Glengoyne Cuartillo

Yazan: theviski
848 görüntüleme
Viski: Glengoyne Cuartillo
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Glengoyne
Şişeleyici: Glengoyne
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Glengoyne Damıtımevi, İskoçya’nın Glasgow şehrinin yaklaşık 30 km kuzeyinde Lowlands bölgesinin bittiği Higlands bölgesinin başladığı Dumgoyne kasabasında kurulu bir damıtımevidir. Üretime İskoçya’nın çoğu damıtımevinde olduğu gibi illegal olarak 1823 yılında George Connell tarafından başlanmıştır. 1833 yılında ise resmi tescilini yaptırıp kayıtlı bir damıtımevi haline gelmiştir. 1965 yılına kadar Lang Brothers tarafından işletilen damıtımevi o yıl ilk kez el değiştirerek günümüzde Edrington Group olarak bilinen ve Macallan Damıtımevinin de sahibi olan Robertson & Baxter Group’a satılmıştır. 2003 yılında ise Edrington Group damıtımevini Ian Macleod’a satmış ve Glengoyne Damıtımevi tekrar bir aile işletmesi haline gelmiştir.

Glengoyne Cuartillo, damıtımevinin travel retail (duty free) ekspresyonları arasında yer almaktadır. Üretiminde turba kullanılmamış, amerikan meşesinden imal edilmiş olorosso şeri fıçılarında yıllandırılmıştır.

Tadım Notları

Burun

Baharat, tarçın, kuru meyve, koyu meyve, kuru yemiş, narenciye, limon, olgun muz ve kayısı kokuları.

Skor: 71

Damak

Baharat, tarçın, kuru meyve, vanilya, karamel, koyu meyve, kuru üzüm ve malt tatları.

Skor: 73

Bitiş

Orta-Uzun bir bitiş. Koyu meyve, kuru meyve, narenciye ve vanilya tatları.

Skor: 78

Genel

Glengoyne Cuartillo damıtım evinin travel retail serisinin bir üyesi. Açıçası marka adı beklentileri yükseltsede burun, damak ve bitiş profilleri bu beklentiyi destekler nitelikte değil. Ancak uygun duty free lerden uygun fiyatlı Glengoyne edinmek için bir alternatif olabilir.

Skor: 74

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et