Compass Box The Circle

Yazan: theviski
595 görüntüleme
Viski: Compass Box The Circle
Alkol Oranı: %46
Damıtım Evi: Tamdhu, Highland Park, Clynelish
Şişeleyici: Compass Box
Köken: İskoçya
Tip: Malt Harmanı
Yaş: NAS

Compass Box; daha önce Johnnie Walker pazarlama direktörlüğü yapmış olan, Amerikalı girişimci John Glaser tarafından 2000 yılında kurulmuştur. Londra merkezli şirket, viski sektöründe alışılagelmişin dışında birtakım yeniliklerin önünü açmıştır.

Compass Box markasının barmenleri eğitmek için oluşturduğu The Circle programında, 2017 yılı birincisi olan Rosey Mitchell’e ödül olarak, John Glaser ve whiskymaker Jill Boyd ile beraber bir harman viski yaratma fırsatı verilmesiyle ortaya çıkmıştır. Compass Box The Circle %46 alkol oranıyla renklendirme ve soğuk ltrasyon işlemi uygulanmadan 5 mikronluk filtrelerden geçirilerek ortaya çıkan bir ekspresyon.

Tadım Notları

Burun

Sütlü çikolata, is, jelibon, hanımeli, çam ağacı, çimensi ve çiçeksi kokular.

Skor: 86

Damak

Muskat, karamel, baharat, kuru yemiş, kuru meyve ve sütlü çikolata tatları.

Skor: 86

Bitiş

Uzun süreli bir bitiş. Baharat, karamel, tuz, is, çimensi ve çiçeksi aromalar.

Skor: 87

Genel

Compass Box The Circle bizlere keyifli içim sunan dengeli ve doyrucu bir viski. Burun ve damkta insana sanki ormanın yanındaki bir çiçek bahçesinde geziyormuş hissini yaşatıyor. Her yudumda aldığımız keyif iyice artıyor. Denemenizi tavsiye ederim.

Skor: 87

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et