Compass Box The Story of the Spainard

Yazan: theviski
780 görüntüleme
Viski: Compass Box The Story of the Spainard
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Teaninich, Glendullan, Deanston, Glen Elgin
Şişeleyici: Compass Box
Köken: İskoçya
Tip: Malt Harmanı
Yaş: NAS

Compass Box; daha önce Johnnie Walker pazarlama direktörlüğü yapmış olan, Amerikalı girişimci John Glaser tarafından 2000 yılında kurulmuştur. Londra merkezli şirket, viski sektöründe alışılagelmişin dışında birtakım yeniliklerin önünü açmıştır.

Üretiminde soğuk filtrasyon uygulanmayan ve renklendirici karamel kullanılmayan Spaniard, Compass Box’un 2018 yılında piyasaya sürdüğü, Highland bölgesinin Aberlour, Teaninich, Glen Elgin ve Deanston maltlarının harmanlanması ile %46 alkol oranı ile şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Mısır çarşısının önünden esen rüzgarların burunu okşadığı bir baharat kokusuna eşlik eden hafif vişne ve koyu meyve kokuları, eser miktar da sirkemsi meyve kokuları ve armut kokularından oluşan hoş bir burun.

Skor: 87

Damak

Böğürtlen, koyu meyveler, kiraz ve vişnemsi tatlar ile ağzı saran yudumu takiben, Spainard damakta bitter, baharatlar, meşe, bitter çikolata ve ilk yudumdan sonra gerçek bir şeri bombası.

Skor: 82

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Koyu meyve, baharat, karamel ve çimensi aromalar.

Skor: 79

Genel

Compass Box Spainard’ın satışı ülkemizde maalesef yok ancak duty free shop’larda bulmamız zaman zaman mümkün olabiliyor. İçimi keyifli ve şeri fıçı severlerin kesinlikle denemesi gereken bir viski. Keşke bitişi biraz daha uzun olsaydı.

Skor: 83

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et