Compass Box Spice Tree

Yazan: theviski
750 görüntüleme
Viski: Compass Box Spice Tree
Alkol Oranı: %46
Damıtım Evi: Clynelish , Dailuaine
Şişeleyici: Compass Box
Köken: İskoçya
Tip: Malt Harmanı
Yaş: NAS

Compass Box; daha önce Johnnie Walker pazarlama direktörlüğü yapmış olan, Amerikalı girişimci John Glaser tarafından 2000 yılında kurulmuştur. Londra merkezli şirket, viski sektöründe alışılagelmişin dışında birtakım yeniliklerin önünü açmıştır. 2005 yılında çıkarılmış olan Spice Tree ekspresyonunda yer alan malt viskileri ne oranda kullandığını açıklayarak tam anlamıyla şeffaf bir harman viski yaratmıştır.

Üretiminde soğuk filtrasyon uygulanmayan ve renklendirici karamel kullanılmayan Spice Tree; Clynelish (%60), Dailuaine (%20) ve Teaninich (%20) damıtımevlerinde üretilmiş malt viskilerin Amerikan bourbon fıçılarında evlendirmesiyle, içleri yoğun şekilde yakılmış Fransız meşe fıçılarda 2 yıl süreyle bekletilmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu ekspresyon % 46 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

İs , bolca baharat, karabiber, zencefil, bal, meşe, koyu meyve, vanilya ve malt kokuları.

Skor: 84

Damak

İlk yudum ile beraber yağlı, kremamsı ve kıvamlı yapı. Baharat , koyu meyve, malt, meşe ve karamel tatları.

Skor: 85

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Bal, zencefil, karanfil, koyu meyve, karamel ve yoğun baharat aromaları.

Skor: 84

Genel

Compass Box Spice Tree adının hakkını veren baharat tat ve kokuları, güzel şişe tasarımı ve başarılı harmanı ile gerçekten her görüldüğü yerde sahip olnmak istenecek bir viski. Umarım yakın gelcekte serinin bu ekspresyonunu dutty free lerin yanı sıra iç pazarda da görme şansına sahip oluruz.

Skor: 84

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et