Compass Box Hedonism

Yazan: theviski
635 görüntüleme
Viski: Compass Box Hedonism
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Dumberton, Cameronbridge, Strathclyde
Şişeleyici: Compass Box
Köken: İskoçya
Tip: Tahıl Harmanı
Yaş: NAS

Compass Box; daha önce Johnnie Walker pazarlama direktörlüğü yapmış olan, Amerikalı girişimci John Glaser tarafından 2000 yılında kurulmuştur. Londra merkezli şirket, viski sektöründe alışılagelmişin dışında birtakım yeniliklerin önünü açmıştır.

Markanın 2000 yılında piyasaya sunduğu ilk ekspresyonu olan Hedonism, adını en iyi tahıl viskilerinden en mükemmel tahıl harmanına ulaştığı için almıştır. Hedonism her zaman lezzetli, yumuşak ve kreamamsıdır ancak her sene harmanında farklı viskiler ve farklı kombinasyonlar kullanılan bir ekspresyondur. Compass Box Hedonism %43 alkol oranıyla renklendirme ve soğuk lttrasyon işlemi yapılmadan şişelenmektedir. Compass Box Hedonism International Whisky Competition 2015’te En iyi tahıl viskisi dalında gümüş madalya ve 2017 International Wine & Spirit Competition’da En iyi tahıl harmanı viskisi dalında Gümüş madalya kaznmıştır.

Tadım Notları

Burun

Uhu, olgun muz, vanilya, karamel, elma, tahıl, krema ve kızarmış ekmek kokuları.

Skor: 84

Damak

Krema, çilek, karamel, tahıl, vanilya, vişne, sütlü çikolata, kuru yemiş ve kuru meyve tatları.

Skor: 85

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Meşe, vanilya, kızarmış ekmek, elma ve sütlü çikolata aromaları.

Skor: 82

Genel

Compass Box Hedonism burunda ilk anda beni korkuttu, sentetik kokular çok yoğundu. Tahıl viskilerinde bu normal olsada insan yinede biraz tedirgin oluyor. Viskinin kadehe konulduktan sonra bir süre havalanması gerektiği hepimizin malumu ancak Hedonism de bu süre tahmin ettiğimden daha fazla sürdü. Havalandıkça güzelleşen burun profilleri kadehte sanki başka bir viski varmışcasına davaranmaya başladı. Compass Box Hedonism yavaş yavaş yudumladnığına her yudumda farklı hazlar sunan bir ekspresyon. Denemenizi tavsiye ederim.

Skor: 84

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et