Compass Box Glasgow Blend

Yazan: theviski
920 görüntüleme
Viski: Compass Box Glasgow Blend
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Laphroaig, Clynelish, Cameronbridge
Şişeleyici: Compass Box
Köken: İskoçya
Tip: Harman
Yaş: YBV

Compass Box; daha önce Johnnie Walker pazarlama direktörlüğü yapmış olan, Amerikalı girişimci John Glaser tarafından 2000 yılında kurulmuştur. Londra merkezli şirket, viski sektöründe alışılagelmişin dışında birtakım yeniliklerin önünü açmıştır.

Adını markanın Glasgow ofisinin bulunduğu The Great King Street’ten alan seri, Compass Box’ın yüksek kaliteli harman viskilerden bir araya getirdiği ve %64,8 malt viski içeren seriye verdiği isimdir. 2014 yılında piyasaya çıkan Glasgow Blend %66 oranında tek malt viskiler içermekle beraber ilk dolum şeri, burbon ve az miktarda Fransız meşelerde bitiş verilmiş viskilerin harmanlanarak soğuk filtrasyon ve renklendirme işlemi uygulanmadan %43 alkol oranıyla şişelenmesiyle ortaya çıkan bir ekspresyondur. Compass Box Glasgow Blend 2017 yılında International Wine & Spirit Competition ve 2019 International Spirits Challenge’da gümüş madalya kazanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Turba, narenciye, tuz, krema, tütün, karamel, toprak, baharat ve koyu meyve kokuları.

Skor: 85

Damak

Turba, tütün, toprak, iyot, koyu meyve, kavrulmuş arpa, baharat, şeri ve odunsu tatlar.

Skor: 86

Bitiş

Uzun süreli bir bitiş. Turba, arpa, koyu meyve, baharat ve odunsu aromalar.

Skor: 89

Genel

Compass Box Glasgow Blend burun ve damak profilleri ile mutlu eden uzun süren bitişi ile mest eden keyifle tüketilecek bir harman viski. Laphroaig damıtımevinden gelen viskileri diğer damıtımevlerinden gelen viskiler ile dengeli bir şekilde birleştiren bu güzel ekspresyon kesinlikle denemeyi hakediyor.

Skor: 87

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et