Compass Box Artist Blend

Yazan: theviski
910 görüntüleme
Viski: Compass Box Artist Blend
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Cameronbridge, Linkwood, Clynelish, Balmenach
Şişeleyici: Compass Box
Köken: İskoçya
Tip: Harman
Yaş: YBV

Compass Box; daha önce Johnnie Walker pazarlama direktörlüğü yapmış olan, Amerikalı girişimci John Glaser tarafından 2000 yılında kurulmuştur. Londra merkezli şirket, viski sektöründe alışılagelmişin dışında birtakım yeniliklerin önünü açmıştır.

Adını markanın Glasgow ofisinin bulunduğu The Great King Street’ten alan seri, Compass Box’ın yüksek kaliteli harman viskilerden bir araya getirdiği ve yaklaşık %55 civarında malt viski içeren seriyi verdiği isimdir. Artist Blend, Glasgow Blend’in turbalı viski içermeyen versiyonudur. Olgunlaşma sürecini, ilk dolum Amerikan meşe, şeri fıçı ve hibrit fıçılarda geçiren ekspresyon, soğuk filtrasyon ve renklendirme işlemi uygulanmadan %43 alkol oranıyla şişelenmektedir. Artis Blend 2017 International Wine & Spirit Competition’da gümüş ve International Spirits Challenge 2019’da altın madalya kazanmıştır.

Tadım Notları

Burun

Vanilya, krema, kuru meyve, limon, narenciye, elma, tahıl, tarçın ve muz kokuları.

Skor: 84

Damak

Limon, tereyağ, elma, baharat, kızarmış hamur, çiçeksi ve bitkisel tatlar.

Skor: 81

Bitiş

Orta – Uzun süreli bir bitiş. Limon, tahıl, kuru meyve ve elma aromaları.

Skor: 82

Genel

Compass Box Artist Blend davetkar ve güzel burun profillerinin ardından damakta kremamsı ve yumuşak yapısı ile harmanın içeriğinde bulunan Linkwood damıtımevinden tek malt viskilerin karakterini yansıtıyor. Son derece keyifli bir deneyim sunan ekspresyon kesinlikle denenmeyi hakediyor.

Skor: 82

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et