Ballantine’s 7 Bourbon Cask Finish

Yazan: theviski
5196 görüntüleme
Viski: Ballantine’s 7 Bourbon Cask Finish
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Ballantine’s
Köken: İskoçya
Tip: Harman
Yaş: 7

Ballantine’s kökeni 19 yy. sonlarına dayanan bir harman viski üreticisidir. Firma dünyada viskileri en çok satılan ikinci firma unvanı elinde tutmaktadır. Raflarda görmekte olduğumuz baz ekspresyonu olan Ballantine’s Finest, firmanın 1910 yılında harmanladığı ve kendi kategorisinde tarifi değişmeyen en eski viski olma özelliğine sahiptir. Ballantine’s kalbinde Glenburgie, Glentauchers ve Miltonduff damıtımevlerinden aldığı tek malt viskileri kullanmaktadır. Başharmancılığını ise 2005 yılından itibaren Sandy Hyslop yapmaktadır. Günümüzde Ballantine’s markası Pernod Ricard grubunun içerisinde yer almaktadır.

Markanın 2020 yılının Eylül ayında piyasaya sürdüğü bir ekspresyon olan Ballantine’s 7 Bourbon Cask Finish, geleneksel meşe fıçılarda gerçirdiği 7 yıllık olgunlaşma süresinin ardından, kullanılmış burbon fıçılarda bitiş verilerek %40 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Çiğ alkol, vanilya, karamel, tahıl, kırmızı elma, bal, yeşil üzüm ve çiçeksi kokular.

Skor: 77

Damak

Vanilya, yeşil üzüm, karamel, tahıl, armut, kırmızı elma, bal, çiçeksi ve bitkisel tatlar.

Skor: 74

Bitiş

Orta uzunlukta bir bitiş. Kuru meyve, tahıl, çiçeksi ve bitkisel aromalar.

Skor: 74

Genel

Ballantine’s 7 yaz aylarında keyifle tüketilecek, yumuşak içime sahip, barındırdığı profillerinet bir şekilde aktaran keyifli deneyim sunan güzel bir ekspresyon.

Skor: 75

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et