Ballantine’s 12 Pure Malt

Yazan: theviski
1381 görüntüleme
Viski: Ballantine’s 12 Pure Malt
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Glenburgie, Glentauchers, Miltonduff
Şişeleyici: Ballantine’s
Köken: İskoçya
Tip: Malt Harmanı
Yaş: 12

Ballantine’s kökeni 19 yy. sonlarına dayanan bir harman viski üreticisidir. Firma dünyada viskileri en çok satılan ikinci firma unvanı elinde tutmaktadır. Raflarda görmekte olduğumuz baz ekspresyonu olan Ballantine’s Finest, firmanın 1910 yılında harmanladığı ve kendi kategorisinde tarifi değişmeyen en eski viski olma özelliğine sahiptir. Ballantine’s kalbinde Glenburgie, Glentauchers ve Miltonduff damıtımevlerinden aldığı tek malt viskileri kullanmaktadır. Başharmancılığını ise 2005 yılından itibaren Sandy Hyslop yapmaktadır. Günümüzde Ballantine’s markası Pernod Ricard grubunun içerisinde yer almaktadır.

Ballantine’s Pure Malt 12, kalbinde üç damıtımevinden gelen (Glenburgie, Glentauchers, Miltonduff) ) tek malt viskilerin harmanlanması ve 12 yıl Avrupa meşe fıçılarında yıllandırılmasıyla ortaya çıkmaktadır.

Tadım Notları

Burun

Uhu, bal, vanilya, elma, malt, olgun meyve, kuru meyve ve çiçeksi kokular.

Skor: 78

Damak

İlk yudum biraz zayıf bir etki bıraktıktan sonra kadehin devamında bal, vanilya, meyvemsi tatlar, elma, malt, hafif is ve hafif baharat tatlarını sunuyor.

Skor: 82

Bitiş

Orta – Uzun bitiş. Vanilya, çiçeksi tatlar, bal elma ve is aromaları.

Skor: 84

Genel

Ballantine’s 12 Pure Malt hali hazırda harmanın içindede bulunan Glenburgie notalarının baskınlığı sayeside daha önce deneme fırsatı bulduğum bağımsız şişeleyici tarafından şişelenen Glenburgie 14’ü biraz anımsattı. Ballantine’s 12 Pure Malt’ı gördüğünüz yerde almanızı tavsiye ederim çünkü artık üretimi olmayan bir ekspresyon

Skor: 81

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et