Secret Orkney 15 Ukrainian Whisky Connoisseurs Club

Yazan: theviski
405 görüntüleme
Viski: Secret Orkney 15 Ukrainian Whisky Connoisseurs Club
Alkol Oranı: %55,4
Damıtım Evi: Orkney adasında bir damıtımevi
Şişeleyici: Ukrainian Whisky Connoisseurs Club
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 15

Ukrayna Viski Uzmanları Kulübü’nün İskoçya’nın Orkney adasına ait bir damıtımevinden (Higland Park yada Scapa) aldıkları fıçının toplamda 3 farklı fıçı ile ardı ardına olgunlaştırarak 3 adet farklı ekspresyon ortaya çıkartarak, viskilerde fıçının etkisini daha anlaşılır kılmayı amaçlayan bir seri olan Gentelmen’s Line Secret Orkney’nin 2020 şubat ayı şubat ayı itibari ile sadece 15 yıllık lan ekspresyonu şişelenmiş durumda. Diğer iki ekspresyon ise Madhura ve Lacyrma fıçılarında olgunlaşmaya devam etmektedir.

Secret Orkney 15 Ukrainian Whisky Connoisseurs Club İskoçya’da ki Orkney adasındaki bilimeyen bir damıtımevinde (Higland Park yada Scapa) damıtılan alkolün 15 yıl boyunca kullanılmış Hogshead fıçılarda olgunlaştırılmasının ardından fıçının bir bölümü ayrılarak soğuk filtrasyon ve renklendirme işlemi yapılmadan fıçı gücünde %55,4 alkol oranı ile 105 adet şişelenmesiyle ortaya çıkan bir ekspresyon. Fıçıda kalan viski bitiş verilme üzere 2 parçaya ayrılarak Lacryma şarap fıçılarına ve Şeri Madhura fıçılarına aktarılıyor ve bitiş verme işlemine devam ediliyor.

Tadım Notları

Burun

İyot, tuz, karamel, koyu meyve, baharat ve muz kokuları.

Skor: 78

Damak

Koyu meyve, baharat, karamel, acıbadem, mesir macunu ve acı vişne tatları.Kıvamlı ve kreamamsı bir yapı.

Skor: 85

Bitiş

Uzun bir bitiş. Koyu meyve, vişne, karamel ve baharat aromları.

Skor: 88

Genel

Secret Orkney 15 Ukrainian Whisky Connoisseurs Club fıçı gücünde şişelenen bir ekspresyon olmasını göz önünde bulundurduğumuzda yumuşak bir içime sahip olan, burundaki kokuları damak ve bitişte daha keyifli bir şekilde sunan güzel bir ekspresyon. Viskiyi tatma fırsatını bulduğum Kiev Whisky Corner’da viskinin büyük ihtimalle Higland Park damıtımevinde damıtılan alkolden elde edildiğini de eklemek isterim.

Skor: 84

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et