Allt-A-Bhainne 9

Yazan: theviski
665 görüntüleme
Viski: Allt-A-Bhainne 9 Ukrainian Whisky Connoisseurs Club’s Choice
Alkol Oranı: %53.2
Damıtım Evi: Allt-A-Bhainne
Şişeleyici: Ukrainian Whisky Connoisseurs Club
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 9

Allt-A-Bhaine, 1975 yılında Speyside bölgesinde Dufftown yakınlarında kurulmuş genç sayılabilecek bir damıtımevidir. Allt-A-Bhaine damıtımevi, yıllık yaklaşık 4 milyon litre üretim kapasitesi ile özellikle Pernod Ricard grubu bünyesindeki Chivas Regal harmanlarına malt viski sağlamaktadır.

Allt-A-Bhaine, 9 Ukrainian Whisky Connoisseurs Club’s Choice tekrar dolum şeri fıçılarda olgunlaştırılan ve Kırım’a ait özel bir tatlı şarap türü olan Red Stone White Muscat fıçılarında 18 ay bitiş verilen bir ekspresyondur. Yalnızca 150 adet şişelenmiştir.

Tadım Notları

Burun

Keskin alkol kokusunu takiben buruk şarap, koyu meyve, vanilya, karanfil, tatlı kokular, kuru meyve kestane ve karamel kokuları.

Skor: 81

Damak

Koyu meyve, narenciye, erik, karamel, baharat, vanilya ve odunsu tatlar.

Skor: 80

Bitiş

Uzun bir bitiş. Koyu meyve, narenciye ve karamel ve baharat aromaları.

Skor: 81

Genel

Allt-A-Bhainne 9 UWCC artık üretimi olmayan Red Stone White Muscat fıçılarında bitiş verilmiş bir ekspersyon. 9 yıllık bir viski olması ve fıçı gücünde şişelendiğini göz önüne alırsak içimi gayet rahat ve yumuşak bir viski.

Skor: 81

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et