Secret Orkney 15 Madhura Cask Sample Ukrainian Whisky Connoisseurs Club

Yazan: theviski
509 görüntüleme
Viski: Secret Orkney 15 Madhura Cask Sample Ukrainian Whisky Connoisseurs Club
Alkol Oranı: %???
Damıtım Evi: Orkney adasında bir damıtımevi
Şişeleyici: Ukrainian Whisky Connoisseurs Club
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: YBV

Ukrayna Viski Uzmanları Kulübü’nün İskoçya’nın Orkney adasına ait bir damıtımevinden (Higland Park yada Scapa) aldıkları fıçının toplamda 3 farklı fıçı ile ardı ardına olgunlaştırarak 3 adet farklı ekspresyon ortaya çıkartarak, viskilerde fıçının etkisini daha anlaşılır kılmayı amaçlayan bir seri olan Gentelmen’s Line Secret Orkney’nin 2020 şubat ayı şubat ayı itibari ile sadece 15 yıllık lan ekspresyonu şişelenmiş durumda. Diğer iki ekspresyon ise Madhura ve Lacyrma fıçılarında olgunlaşmaya devam etmektedir.

Secret Orkney 15 Madhura Cask Sample Ukrainian Whisky Connoisseurs Club İskoçya’da ki Orkney adasındaki bilimeyen bir damıtımevinde (Higland Park yada Scapa) damıtılan alkolün 15 yıl boyunca kullanılmış Hogshead fıçılarda olgunlaştırılmasının ardından fıçının bir bölümü ayrılarak soğuk filtrasyon ve renklendirme işlemi yapılmadan fıçı gücünde %55,4 alkol oranı ile şişelenmesinin ardından Madhura Şeri fıçılarından bitiş verilmesi için fıçıya alınan viskinin bitiş işlemi verilirken fıçıdan alınan numunesidir.

Tadım Notları

Burun

Koyu meyve, mesir macunu, baharat, vişne, karamel, karabiber, kestane balı ve odunsu kokular.

Skor: 86

Damak

Koyu meyve, mesir macunu, vişne, karamel, kestane balı, tarçın ve karabiber tatları.

Skor: 88

Bitiş

Uzun bir bitiş. Kestane balı, bahar ve koyu meyve aromları.

Skor: 85

Genel

Secret Orkney 15Madhura Cask fıçıda hala bitiş verilmekte olan ekspresyonun fıçı numunesinden gerçekleştirdiğim tadımda çok hoş bir tecrübe yaşadım. Bitiş verileceği süreninin ortalarında olan bir ekspresyonu tatmak gerçekten çok hoştu. Burun, damak ve bitişte dengeli profil çizen ekspresyon damakta biraz kurutucu ancak bu kesinlikle keyifli bir içim sunmadığı anlamına gelmiyor.

Skor: 86

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et