Secret Orkney 15 Lacyrma Cask Sample Ukrainian Whisky Connoisseurs Club

Yazan: theviski
438 görüntüleme
Viski: Secret Orkney 15 Lacyrma Cask Sample Ukrainian Whisky Connoisseurs Club
Alkol Oranı: %???
Damıtım Evi: Orkney adasında bir damıtımevi
Şişeleyici: Ukrainian Whisky Connoisseurs Club
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: YBV

Ukrayna Viski Uzmanları Kulübü’nün İskoçya’nın Orkney adasına ait bir damıtımevinden (Higland Park yada Scapa) aldıkları fıçının toplamda 3 farklı fıçı ile ardı ardına olgunlaştırarak 3 adet farklı ekspresyon ortaya çıkartarak, viskilerde fıçının etkisini daha anlaşılır kılmayı amaçlayan bir seri olan Gentelmen’s Line Secret Orkney’nin 2020 şubat ayı şubat ayı itibari ile sadece 15 yıllık lan ekspresyonu şişelenmiş durumda. Diğer iki ekspresyon ise Madhura ve Lacyrma fıçılarında olgunlaşmaya devam etmektedir.

Secret Orkney 15 Lacyrma Cask Sample Ukrainian Whisky Connoisseurs Club İskoçya’da ki Orkney adasındaki bilimeyen bir damıtımevinde (Higland Park yada Scapa) damıtılan alkolün 15 yıl boyunca kullanılmış Hogshead fıçılarda olgunlaştırılmasının ardından fıçının bir bölümü ayrılarak soğuk filtrasyon ve renklendirme işlemi yapılmadan fıçı gücünde %55,4 alkol oranı ile şişelenmesinin ardından Lacyrma Şarap fıçılarından bitiş verilmesi için fıçıya alınan viskinin bitiş işlemi verilirken fıçıdan alınan numunesidir.

Tadım Notları

Burun

Kırımızı şarap, koyu meyve, karamel, baharat, tarçın ve karanfil kokuları.

Skor: 78

Damak

Tatlı koyu meyve, kiraz, baharat, karanfil, mesir macunu ve tarçın tatları.

Skor: 86

Bitiş

Uzun bir bitiş. Koyu meyve baharat ve karamel aromaları.

Skor: 82

Genel

Secret Orkney 15 Lacyrma Cask fıçıda hala bitiş verilmekte olan ekspresyonun fıçı numunesinden gerçekleştirdiğim tadımda çok hoş bir tecrübe yaşadım. Bitiş verileceği süreninin ortalarında olan bir ekspresyonu tatmak gerçekten çok hoştu. Keyifli bir içime sahip olan ekspresyon damakta keyifli bir profil sunarken biraz kurutucu ve hırpalayacıydı. Sahip olduğu karakterleri gerçekten çok net bir şekilde sunan bir ekspresyon.

Skor: 72

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et