Chivas Regal Chivas Brothers Blend

Yazan: theviski
2832 görüntüleme
Viski: Chivas Regal Chivas Brothers Blend
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Chivas Regal
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: 12

Chivas Regal, viski denilince akla gelen başlıca markalardan biridir. Markanın kökeni 1801 yılında Chivas kardeşlerin ilk dükkânlarını açmalarına kadar uzanmaktadır. Söz konusu dükkânda çeşitli lüks tüketim malzemeleri ve alkollü içki satışı yapılırken 1909 yılında Chivas Regal markalı ilk viski satışı gerçekleştirilmiştir. Bahsi geçen viski 25 yıllık bir harman olan Chivas Regal 25’tir. Chivas Regal, 1933’de ABD alkol yasağının (Prohibition) sona ermesinin ardından 1939 yılında bugün bildiğimiz 12 yıllık harmanlanmış viskiyle piyasaya dönmüştür. Günümüzde, Strathisla damıtımevinden gelen tek malt viskiler Chivas Regal karışımının kalbinde yer almaktadır. 2001 yılında Pernod-Ricard grubu tarafından satın alınan firmanın başharmancılığını 1989 yılından bugüne Colin Scott yapmaktadır.

2012 yılında Travel Retail olarak piyasaya çıkan Chivas Brothers Blend 1800’lü yılların ortasında James ve John Chivas kardeşlerin Chivas ev yapımı harmanlama yöntemlerine uygun olarak Starhisla ve Longmorn maltlarını kullanarak yaratıığı bir ekspresyon.

Tadım Notları

Burun

Uhu, narenciye, kuru üzüm, vanilya, bal, karabiber ve metalik kokular.

Skor: 70

Damak

Narenciye, vanilya, armut, yeşil elma, malt ve metalik tatlar.

Skor: 68

Bitiş

Kısa – Orta bir bitiş. Vanilya, malt, bal ve çiçeksi aromalar.

Skor: 71

Genel

Chivas Regal Chivas Brothers Blend günlük içim için uygun bir ekspresyon olsada çok zengin olmayan profillere sahip olduğu için tercih sıralamasında ilk sıralara giremeyeceği aşikar.

Skor: 72

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et