Chivas Regal 18 Ultimate Cask American Oak

Yazan: theviski
2268 görüntüleme
Viski: Chivas Regal 18 Ultimate Cask American Oak
Alkol Oranı: %48
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Chivas Regal
Köken: İskoçya
Tip: Harman Viski
Yaş: 18

Chivas Regal, viski denilince akla gelen başlıca markalardan biridir. Markanın kökeni 1801 yılında Chivas kardeşlerin ilk dükkânlarını açmalarına kadar uzanmaktadır. Söz konusu dükkânda çeşitli lüks tüketim malzemeleri ve alkollü içki satışı yapılırken 1909 yılında Chivas Regal markalı ilk viski satışı gerçekleştirilmiştir. Bahsi geçen viski 25 yıllık bir harman olan Chivas Regal 25’tir. Chivas Regal, 1933’de ABD alkol yasağının (Prohibition) sona ermesinin ardından 1939 yılında bugün bildiğimiz 12 yıllık harmanlanmış viskiyle piyasaya dönmüştür.  Günümüzde, Strathisla damıtımevinden gelen tek malt viskiler Chivas Regal karışımının kalbinde yer almaktadır. 2001 yılında Pernod-Ricard grubu tarafından satın alınan firmanın başharmancılığını 1989 yılından bugüne Colin Scott yapmaktadır.

Chivas Regal 18 Ultimate Cask Collection First Fill American Oak Finish, markanın travel retail (duty free) ürün gamında satılmaktadır. Standart Chivas Regal 18 Gold Signature ekspresyonuna ilk dolum amerikan meşe fıçılarında bitiş verilmesiyle elde edilmektedir. Buna ek olarak standart ekspresyon %40 alkol oranıyla şişelenirken, Ultimate Cask %48 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Vanilya, karamel, şekerleme, meşe ve az miktarda baharat kokuları.

Skor:82

Damak

Kıvamlı ve dolgun karakter. Karamela, vanilya, narenciye, limon, armut ve meşe tatları.

Skor: 88

Bitiş

Uzun bir bitiş. Meşe, karamel ve diğer tatlı aromaların etkisi ile güzel ve doyurucu bir bitiş sunuyor.

Skor:81

Genel

Chivas Regal 18 Ultimate Cask benim şu ana kadar chivas regal ekspresyonları arasında denediğim içimi en keyif veren viski diyebilirim. Tek dez avantajı ürünü bulmak için duty freeleri ziyaret etmemiz gerekiyor çünkü ürün travel retail.

Skor:84

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et