Smokehead Sherry Bomb

Yazan: theviski
486 görüntüleme
Viski: Smokehead Sherry Bomb
Alkol Oranı: %48
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Ian Macleod
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Ian Macleod Distillers tarafından 2006 yılında yaratılan Smokehead markası, genç tüketicilere hitap etmek için sunulan başka bir bağımsız şişeleyici ürünü olan Big Peat gibi markalarının arasına katıldı. 2007’de Smokehead’in ikinci şişelemesi olan, klasik Smokehead’in ‘ağabeyi’ olarak tasarlanan, duty free mağazalarına özel bir şişeleme olan Extra Rare piyasaya sunuldu. Ekim 2008’de ise hem duty free mağazaları hemde iç pazarlarda satışa sunulmak üzere markanın ilk ve tek yaş ibaresi barındıran ürünü Smokehead 18 Extra Black’in tanıtımı ve lansmanı gerçekleştirildi. 2009 yılına gelindiğinde marka kendini Rock müzik ile özleştirmeye başlayarak, Classic Rock Roll of Honor Ödülleri ve Marshall Ultimate Band Yarışması ile uzun süreli sponsorluk anlaşmaları yaptı. Bu süreci takiben, 2012’de Smokehead Rock Edition şişelemesini, “tercih edilen rock n’roll ruhu” sloganıyla piyasaya sundu. Günümüzde altı farklı şişelemeye sahip olan Smokehead son olarak ürün portföyüne iki adet rom fıçılarda olunlaştırılmış ürün katmıştır. Bugün tattığımız şişelemelerden Smokehead 18 ve Rock Edition II ise artık şişelenmemektedir.

Smokehead Sherry Bomb 2018 yılında piyasaya sürülen bir ekspresyon olarak olgunlaştırma süresini Oloroso şeri fıçılarda geçiriyor. %48 alkol oranıyla şişelenen ekspresyon bir çok yorumcu tarafından adını hakettiği şeklinde değerlendiriliyor.

Tadım Notları

Burun

Baharat, is, malt, tatlı koyu meyve, tropik meyve, limon ve kuru meyve kokuları.

Skor: 81

Damak

Baharat, koyu meyve, tropik meyve, meşe, marzipan, malt ve kuru meyve tatları.

Skor: 88

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Baharat, koyu meyve, karamel ve limon kabuğu aromaları.

Skor: 85

Genel

Smokehead Sherry Bomb şeri ve isli viski severlerin kesinlikle denemesi gereken bir ekspresyon. Burun profilleri havalandıkça güzelleşirken, damaktaki yağlı yapı ağzı güzelce sarmalıyor. Bitişte ise burun ve damaktaki profiller keyifli bir şekilde eşlik ediyor.

Skor: 85

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et