Smokehead Islay Single Malt

Yazan: theviski
993 görüntüleme
Viski: Smokehead Islay Single Malt
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Ian Macleod
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Ian Macleod Distillers tarafından 2006 yılında yaratılan Smokehead markası, genç tüketicilere hitap etmek için sunulan başka bir bağımsız şişeleyici ürünü olan Big Peat gibi markalarının arasına katıldı. 2007’de Smokehead’in ikinci şişelemesi olan, klasik Smokehead’in ‘ağabeyi’ olarak tasarlanan, duty free mağazalarına özel bir şişeleme olan Extra Rare piyasaya sunuldu.
Ekim 2008’de ise hem duty free mağazaları hemde iç pazarlarda satışa sunulmak üzere markanın ilk ve tek yaş ibaresi barındıran ürünü Smokehead 18 Extra Black’in tanıtımı ve lansmanı gerçekleştirildi. 2009 yılına gelindiğinde marka kendini Rock müzik ile özleştirmeye başlayarak, Classic Rock Roll of Honor Ödülleri ve Marshall Ultimate Band Yarışması ile uzun süreli sponsorluk anlaşmaları yaptı. Bu süreci takiben, 2012’de Smokehead Rock Edition şişelemesini, “tercih edilen rock n’roll ruhu” sloganıyla piyasaya sundu. Günümüzde altı farklı şişelemeye sahip olan Smokehead son olarak ürün portföyüne iki adet rom fıçılarda olunlaştırılmış ürün katmıştır. Bugün tattığımız şişelemelerden Smokehead 18 ve Rock Edition II ise artık şişelenmemektedir.

Smokehead Islay Single Malt Whisky, ilk olarak 2006 yılında markanın giriş ekspresyonu olarak piyasaya sürülüyor. Tahminen tüm olgunlaşma sürecini kullanılmış burbon fıçılarda geçiren ekspresyon %43 alkol oranıyla şişeleniyor.

Tadım Notları

Burun

Turba, baharat, narenciye, kuru yemiş, erik, tuz ve bal kokuları.

Skor: 80

Damak

Turba, kakao, narenciye, kuru meyve, karabiber, topraksı ve bitkisel tatlar.

Skor: 84

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Bal, narenciye ve is aromaları.

Skor: 82

Genel

Smokehead Islay Single Malt “muhtemelen” Caol Ila damıtımevinde damıtılan viskilerin kullanılmış burbon fıçılarda olgunlaştırılmasıyla ortaya çıkan bir ekspresyon. Yormayan yapısıyla keyifli bir deneyim sunan Smokehead Islay Single Malt yağlı yapısı ve dengeli profilleri ile isli viski severlerin hoşuna gidecektir.

Skor: 82

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et