Smokehead 18 Extra Black

Yazan: theviski
462 görüntüleme
Viski: Smokehead 18 Extra Black
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Ian Macleod
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 18

Ian Macleod Distillers tarafından 2006 yılında yaratılan Smokehead markası, genç tüketicilere hitap etmek için sunulan başka bir bağımsız şişeleyici ürünü olan Big Peat gibi markalarının arasına katıldı. 2007’de Smokehead’in ikinci şişelemesi olan, klasik Smokehead’in ‘ağabeyi’ olarak tasarlanan, duty free mağazalarına özel bir şişeleme olan Extra Rare piyasaya sunuldu.
Ekim 2008’de ise hem duty free mağazaları hemde iç pazarlarda satışa sunulmak üzere markanın ilk ve tek yaş ibaresi barındıran ürünü Smokehead 18 Extra Black’in tanıtımı ve lansmanı gerçekleştirildi. 2009 yılına gelindiğinde marka kendini Rock müzik ile özleştirmeye başlayarak, Classic Rock Roll of Honor Ödülleri ve Marshall Ultimate Band Yarışması ile uzun süreli sponsorluk anlaşmaları yaptı. Bu süreci takiben, 2012’de Smokehead Rock Edition şişelemesini, “tercih edilen rock n’roll ruhu” sloganıyla piyasaya sundu. Günümüzde altı farklı şişelemeye sahip olan Smokehead son olarak ürün portföyüne iki adet rom fıçılarda olunlaştırılmış ürün katmıştır. Bugün tattığımız şişelemelerden Smokehead 18 ve Rock Edition II ise artık şişelenmemektedir.

Smokehead 18 Extra Black ilk olarak 2008 yılında piyasaya sürülüyor. Piyasaya ilk çıktığında %46 alkol oranıyla şişelen ekspresyon ilerleyen yıllarda %43 alkol oranı ile şişelenmeye devam ediyor. Olgunlaştığı fıçılar tam olarak bilinmesede tahminimize göre kullanılmış burbon ve şeri fıçılarda olgunlaştırılan viskilerin evlendirilmesi ile ortaya çıkan bir ekspreson.

Tadım Notları

Burun

Turba, baharat, narenciye, kül, tropik meyve, malt, kuru yemiş, kahve, kuru meyve ve vişne kokuları.

Skor: 82

Damak

Baharat, koyu meyve, turba, kuru meyve, kuru yemiş, tatlı malt, kahve, karamel, kiraz ve tropik meyve tatları.

Skor: 88

Bitiş

Uzun sürei bir bitiş. Koyu meyve, turba, vanilya ve tentürdiyot aromaları.

Skor: 89

Genel

Smokehead 18 Extra Black yumuşak içime sahip dengeli profili ve kıvamlı yapısıyla keyifli bir deneyim sunuyor. Havalandıkça burun karakterlerini daha net veren ekspresyon, zengin damak ve tatminkar bitişi ile denenmeyi hakediyor.

Skor: 86

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et