Smokehead Rock Edition II

Yazan: theviski
441 görüntüleme
Viski: Smokehead Rock Edition II
Alkol Oranı: %46,6
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Ian Macleod
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Ian Macleod Distillers tarafından 2006 yılında yaratılan Smokehead markası, genç tüketicilere hitap etmek için sunulan başka bir bağımsız şişeleyici ürünü olan Big Peat gibi markalarının arasına katıldı. 2007’de Smokehead’in ikinci şişelemesi olan, klasik Smokehead’in ‘ağabeyi’ olarak tasarlanan, duty free mağazalarına özel bir şişeleme olan Extra Rare piyasaya sunuldu. Ekim 2008’de ise hem duty free mağazaları hemde iç pazarlarda satışa sunulmak üzere markanın ilk ve tek yaş ibaresi barındıran ürünü Smokehead 18 Extra Black’in tanıtımı ve lansmanı gerçekleştirildi. 2009 yılına gelindiğinde marka kendini Rock müzik ile özleştirmeye başlayarak, Classic Rock Roll of Honor Ödülleri ve Marshall Ultimate Band Yarışması ile uzun süreli sponsorluk anlaşmaları yaptı. Bu süreci takiben, 2012’de Smokehead Rock Edition şişelemesini, “tercih edilen rock n’roll ruhu” sloganıyla piyasaya sundu. Günümüzde altı farklı şişelemeye sahip olan Smokehead son olarak ürün portföyüne iki adet rom fıçılarda olunlaştırılmış ürün katmıştır. Bugün tattığımız şişelemelerden Smokehead 18 ve Rock Edition II ise artık şişelenmemektedir.

Smokehead Rock Edition II, Rock edition I ekspresyonunun yerine 2016 yılında piyasaya sürülüyor. Tahminen Ardbeg damıtımevinden gelen viskilerin kullanılmış burbon fıçılar ağırlıklı olmak üzere, şeri fıçılardan gelen viskilerin evlendirilmesi ile ortaya çıkan ekspresyon %46,6 alkol oranyıla şişeleniyor.

Tadım Notları

Burun

Acı vişne, turba, kızarmış ekmek, narenciye, karamel, meşe, marshmelow, kahve, karamel ve bal kokuları.

Skor: 81

Damak

Tatlı malt, kuru yemiş, narenciye, is, marshmelow, baharat, koyu meyve ve bal tatları.

Skor: 84

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. İs, narenciye, baharat ve koyu meyve aromaları.

Skor: 68

Genel

Smokehead Rock Edition II, çok büyük ihtimalle Ardbeg damıtımevinden gelen viskilerin şeri ve kullanılmış burbon fıçılarda olgunlaştırılması ile ortaya çıkan bir ekspresyon. Genç olduğunu hissettirsede tatlı ve şekerli notaları ile bu gençliği çok hoş kamufle eden bir ekspresyon olarak kesinlikle denenmeyi hakediyor.

Skor: 83

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et