Smokehead High Voltage

Yazan: theviski
546 görüntüleme
Viski: Smokhead High Voltage
Alkol Oranı: %58
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Ian Macleod
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: NAS

Ian Macleod Distillers tarafından 2006 yılında yaratılan Smokehead markası, genç tüketicilere hitap etmek için sunulan başka bir bağımsız şişeleyici ürünü olan Big Peat gibi markalarının arasına katıldı. 2007’de Smokehead’in ikinci şişelemesi olan, klasik Smokehead’in ‘ağabeyi’ olarak tasarlanan, duty free mağazalarına özel bir şişeleme olan Extra Rare piyasaya sunuldu.
Ekim 2008’de ise hem duty free mağazaları hemde iç pazarlarda satışa sunulmak üzere markanın ilk ve tek yaş ibaresi barındıran ürünü Smokehead 18 Extra Black’in tanıtımı ve lansmanı gerçekleştirildi. 2009 yılına gelindiğinde marka kendini Rock müzik ile özleştirmeye başlayarak, Classic Rock Roll of Honor Ödülleri ve Marshall Ultimate Band Yarışması ile uzun süreli sponsorluk anlaşmaları yaptı. Bu süreci takiben, 2012’de Smokehead Rock Edition şişelemesini, “tercih edilen rock n’roll ruhu” sloganıyla piyasaya sundu. Günümüzde altı farklı şişelemeye sahip olan Smokehead son olarak ürün portföyüne iki adet rom fıçılarda olunlaştırılmış ürün katmıştır. Bugün tattığımız şişelemelerden Smokehead 18 ve Rock Edition II ise artık şişelenmemektedir.

Smokehead High Voltage ilk olara 2018 yılında piyasaya sürülüyor. Olgunlaştırma süresini tahminen kullanılmış burbon fıçılarda geçiren ekspresyon %58 gibi yüksek bir alkol oranıyla şişeleniyor.

Tadım Notları

Burun

Turba, vanilya, narenciye, olgun meyve, malt, nane, tuz, tentürdiyot, baharat, deri ve çimensi kokular.

Skor: 88

Damak

Narenciye, tuz, turba, tentürdiyot, malt, kuru yemiş, kuru meyve, erik, baharat ve bitter çikolata.

Skor: 83

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Narenciye, kuru meyve, kuru yemiş, malt, baharat ve tentürdiyon aromaları.

Skor: 82

Genel

Smokehead High Voltage, “muhtemelen” Ardbeg damıtımevinden gelen viskilerin olgunlaştırılması ile ortaya çıkan bir ekspresyon. %58 gibi yüksek bir alkol oranına sahip olsada bu alkolü size yansıtmadan rahat ve keyifli bir içim sunuyor. Özellikle zengin burun profilleri damakta ve bitiş aldığınız hazzın artmasına katkı sağlıyor.

Skor: 84

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et