Balvenie 17 Double Wood

Yazan: theviski
970 görüntüleme
Viski: Balvenie 17 Double Wood
Alkol Oranı: %43
Damıtım Evi: Balvenie
Şişeleyici: Balvenie
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 17

Speyside bölgesinin damıtımevi 1892 yılında William Grant tarafından kurulmuş ve 1 Mayıs 1893 yılında viski üretimine başlamıştır. Balvenie başlangıçta yalnızca diğer damıtımevlerine viski satışı yapmaktaydı. Balvenie damıtımevinin en büyük alıcılardan birisi Glenlivet idi. 1923 yılında damıtımevi bünyesinde, günümüzde de hala aktif olarak çalışan “malt üretim katı” kuruldu. İlk Balvenie markalı viski ise 1971 yılında piyasaya sürüldü. 1987 yılında “50 Years Old” ekspresyonu satışa sunuldu. Bu, o tarihe kadar satışa sunulan en yaşlı viskilerden biriydi. Balvenie maltlama işlemini kendi yapan birkaç damıtımevinden birisi öne çıkmaktadır.

Balvenie 17 Double Wood, iki farklı fıçıda 17 yıl olgunlaştırılan ekspresyon ismini de buradan almaktadır. Burbon ve şeri fıçılarında olgunlaştırılan Balvenie 17 Double Wood  %43 alkol oranına sahiptir.  Diğer Balvenie’ler gibi bu ekspresyon da ülkemizde bulunabilmektedir.

Tadım Notları

Burun

Hafif Uhu kokusu, limon, çikolata baharat ve tereyağ kokuları.

Skor: 82

Damak

Karamel, kuru üzüm, meyvemsi tatlar, bal, narenciye ve tarçın tatları.

Skor: 88

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Çikolata, kuru meyve, hafif pekmez ve karamel aromaları.

Skor: 86

Genel

Balvenie 17 Double Wood ülkemizde buması kolay olmasada satışı olan bir viski. İçerdiği aroma ve kokuları dengeli ve dolgun bir şekilde bizlere sunuyor ve keyifli bir tecrübe yaşatıyor.

Skor: 85

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et