Jameson

Yazan: theviski
8634 görüntüleme
Viski: Jameson
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi: Middleton
Şişeleyici: Jameson
Köken: İrlanda
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Jameson dünyanın en çok bilinen ve en çok satılan İrlanda viskisidir. Altı ana Dublin viskisinden biri olmasına rağmen şu anda Cork Kasabası’nda bulunan New Middleton Damıtımevinde üretilmektedir. 2018 yılı itibariyle 7,3 milyon kasa satışa ulaşan damıtımevi, 130’dan fazla ülkede raflarda yer almaktadır.

Jameson, birçok İrlanda viskisi gibi üretim sürecinde üç defa distile edilen tahıl ve single pot still (maltlanmış ve maltlanmamış arpa) viskilerin harmanlanması yöntemini kullanmaktadır. Jameson damıtımevinin klasik harman viskisi olan Jameson, dünya genelinde markanın öncü ekspresyonu olmayı sürdürmektedir. 4 yıllık olgunlaşma süresine sahip ve %40 alkol derecesiyle şişelenen eskpresyon, yumuşak, pürüzsüz ve kolay içimi ile sek olarak tüketildiği gibi birçok kokteyle de lezzet vermektedir.

Tadım Notları

Burun

Meşe, karamel, limon, bal, hafif baharat ve çiçeksi kokular.

Skor: 69

Damak

Vanilya, limon, bal, malt ve hafif baharat tatları.

Skor: 71

Bitiş

Kısa bir bitiş. Vanilya, meşe ve çiçeksi aromalar.

Skor: 69

Genel

Jameson Standart yumuşak içimli zengin bir profile sahip olmayan yazın buz ile rahatça tüketilebilecek olan gerek kolay erişim gerekse uygun fiyatı ile keyifli bir viski tecrübesi için seçilebilecek bir viski. Yanında turşu suyu veya turşu ile çok daha farklı lezzetler yakalamak mümkün.

Skor: 70

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et