Jameson Black Barrel

Yazan: theviski
10714 görüntüleme
Viski: Jameson Black Barrel
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Jameson
Köken: İrlanda
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Jameson dünyanın en çok bilinen ve en çok satılan İrlanda viskisidir. Altı ana Dublin viskisinden biri olmasına rağmen şu anda Cork Kasabası’nda bulunan New Middleton Damıtımevinde üretilmektedir. 2018 yılı itibariyle 7,3 milyon kasa satışa ulaşan damıtımevi, 130’dan fazla ülkede raflarda yer almaktadır. Jameson, birçok İrlanda viskisi gibi üretim sürecinde üç defa distile edilen tahıl ve single pot still (maltlanmış ve maltlanmamış arpa) viskilerin harmanlanması yöntemini kullanmaktadır.

Jameson Black Barrel, iki kez yakılmış fıçılarda bekletilerek olgunlaştırılan, %40 alkol oranıyla şişelenen zengin karakterli bir ekspresyon. İrlanda viskilerinde hafif isli tatları da arayanları tatmin edecektir.

Tadım Notları

Burun

Uhu, karamel, hafif koyu meyve, kuru meyve,is ve çiçeksi kokular.

Skor: 74

Damak

Elma, çikolata, karamel, kuru meyve ve is tatları.

Skor: 75

Bitiş

Kısa-Orta bir bitiş. Kuru meyve, karamel ve çiçeksi tatlar.

Skor: 72

Genel

Jameson Black Barrel içi yakılmış fıçılardan gelen isi karamel tatları ile hoş ve dengeli bir biçimde damağı yormadan bizlere sunuyor. Kolay erişilebilirlik ve uygun fiyat kendisini günlük viskiler kategorisinde değerlendirmemizi sağlıyor. Yaz aylarında biraz buz ile keyifli bir içim vaad ediyor.

Skor: 74

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et