Jameson Triple Triple

Yazan: theviski
5636 görüntüleme
Viski: Jameson Triple Triple
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Jameson
Köken: İrlanda
Tip: Harman Viski
Yaş: YBV

Jameson dünyanın en çok bilinen ve en çok satılan İrlanda viskisidir. Altı ana Dublin viskisinden biri olmasına rağmen şu anda Cork Kasabası’nda bulunan New Middleton Damıtımevinde üretilmektedir. 2018 yılı itibariyle 7,3 milyon kasa satışa ulaşan damıtımevi, 130’dan fazla ülkede raflarda yer almaktadır. Jameson, birçok İrlanda viskisi gibi üretim sürecinde üç defa distile edilen tahıl ve single pot still (maltlanmış ve maltlanmamış arpa) viskilerin harmanlanması yöntemini kullanmaktadır.

Adını üç distilasyon ve kullanılmış burbon, şeri ve malaga fıçılarından oluşan üç farklı fıçıda olgunlaştırılan viskilerin evlendirilmesinden alan Jameson Triple Triple 2019 yılında Travel Retail olarak piyasaya sunulmuştur ve %40 alkol oranıyla şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Aseton, kuru meyve, koyu meyve, kuru yemiş, erik, narenciye, armut, limon kabuğu ve pamuk şeker kokuları.

Skor: 81

Damak

Armut, koyu meyve, karamel, kuru meyve, sütlü çikolata, kuru yemiş ve meşe tatları.

Skor: 80

Bitiş

Orta uzunlukta bir bitiş. Narenciye, vanilya, kuru meyve ve kuru yemiş aromaları.

Skor: 79

Genel

Jameson Triple Triple yumuşak içimli standart jamesona göre daha pürüssüz ve daha zengin aromaları burun, damak ve bitişte sunan denenmeyi hakeden tam bir yaz viskisi.

Skor: 80

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et