Jameson Caskmates Stout Edition

Yazan: theviski
3439 görüntüleme
Viski: Jameson Caskmates Stout Edition
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Jameson
Köken: İrlanda
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Jameson dünyanın en çok bilinen ve en çok satılan İrlanda viskisidir. Altı ana Dublin viskisinden biri olmasına rağmen şu anda Cork Kasabası’nda bulunan New Middleton Damıtımevinde üretilmektedir. 2018 yılı itibariyle 7,3 milyon kasa satışa ulaşan damıtımevi, 130’dan fazla ülkede raflarda yer almaktadır. Jameson, birçok İrlanda viskisi gibi üretim sürecinde üç defa distile edilen tahıl ve single pot still (maltlanmış ve maltlanmamış arpa) viskilerin harmanlanması yöntemini kullanmaktadır.

Jameson Caskmates Stout Edition, eski bourbon fıçılardan sonra içlerinde Stout birası bekletilmiş fıçılara alınıyor ve olgunlaşmasını burada tamamlıyor. Jameson, stout fıçıları İrlandalı bira üreticisi Franciscan Well’den temin ediyor. Viski ile biranın benzerlikleri ve uyumu ile dikkatleri çeken ekspresyon, %40 alkol derecesiyle şişeleniyor.

Tadım Notları

Burun

Elma, armut, şerbetçi otu, vanilya ve çikolata kokuları.

Skor: 81

Damak

Malt, baharat, karamel, şerbetçi otu, kakao ve badem tatları.

Skor: 82

Bitiş

Orta uzunlukta bir bitiş. Sütlü çikolata, şerbetçi otu, vanilya ve baharat aromaları.

Skor: 78

Genel

Jameson Caskmates Stout Edition yanında Stout bira ile içildiğinde farklı keyif veren, buz ile içildiğinde farklı keyif veren sek içildiğinde ise başka bir keyif veren bir irlanda viskisi olarak deneyenleri mahçup etmeyecek yumuşak içimli bir viski.

Skor: 80

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et