Jameson Caskmates IPA Edition

Yazan: theviski
1994 görüntüleme
Viski: Jameson Caskmates IPA Edition
Alkol Oranı: %40
Damıtım Evi:
Şişeleyici: Jameson
Köken: İrlanda
Tip: Harman Viski
Yaş: NAS

Jameson dünyanın en çok bilinen ve en çok satılan İrlanda viskisidir. Altı ana Dublin viskisinden biri olmasına rağmen şu anda Cork Kasabası’nda bulunan New Middleton Damıtımevinde üretilmektedir. 2018 yılı itibariyle 7,3 milyon kasa satışa ulaşan damıtımevi, 130’dan fazla ülkede raflarda yer almaktadır. Jameson, birçok İrlanda viskisi gibi üretim sürecinde üç defa distile edilen tahıl ve single pot still (maltlanmış ve maltlanmamış arpa) viskilerin harmanlanması yöntemini kullanmaktadır.

Jameson Caskmates serisinin devamı olan Jameson Caskmates IPA edition kullanılmış viski fıçılarını Franciscan bira şirketine gönderiyor. Franciscan bira şirketi içinde Ipa bira olgunlaştırdığı fıçıları Jameson’a geri gönderiyor ve Jameson bu fıçılarda viskilerine bitiş vererek ortaya çıkan viskiyi %40 alkol oranı ile şişeliyor.

Tadım Notları

Burun

Şerbetçi otu, sakız, narenciye, fındık, karamel, tropik meyve, baharat, bitkisel, çiçeksi ve odunsu kokular.

Skor: 81

Damak

Şerbetçi otu, tropik meyve, narenciye, malt, karamel, baharat, kestane balı, çiçeksi ve odunsu tatlar.

Skor: 83

Bitiş

Orta – Uzun bir bitiş. Narenciye, şerbetçi otu, kestane balı ve çiçeksi aromlar.

Skor: 79

Genel

Jameson Caskmates IPA Edition ülkemizde yeni satışa sunulan ve IPA bira fıçılarında bitiş verilmiş lezzetli bir ekspresyon olarak karşımıza çıkıyor. Her yudumda ayrı bir haz yaşatan bu ekspresyon gerçekten denenmeyi hakediyor.

Skor: 81

Burun

Burun narenciye ağırlıklı.Şeftali, armut,lime meyveleri ağırlıklı hissediliyor. Aynı zamanda tarçın ve vanilya önde gelen notalar olarak dikkat çekiyor.

Skor: 84

Damak

Akıcı, yumuşak tatlı bir damak. Esmer şeker, çikolata, cranberry, kavun. Şerbetçiotu aroması oldukça hissediliyor.

Skor: 84

Bitiş

Orta, tatlı, sütlü çikolata.

Skor: 83

Genel

Caskmates serisinin 2. üyesi IPA yı çok başarılı bulduğumu söylemeliyim. Notalar stout edition a göre çok daha dengeli ve uyumlu.

Skor: 84

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et