GlenDronach Revival 15

Yazan: theviski
767 görüntüleme
Viski: GlenDronach Revival 15
Alkol Oranı: %46
Damıtım Evi: GlenDronach
Şişeleyici: GlenDronach
Köken: İskoçya
Tip: Tek Malt
Yaş: 15

Glendronach damıtımevi 1826 yılında İskoçyada ikinci lisans hakkını alan damıtımevi olaraka James Allardes tarafından kurulmuştur. Glendronach damıtımevi 1960 yılında Teachers and Sons şirketi tarafından satın alınmış olup imbik sayılarını 2’den 6 ya çıkartmışlardır. 1996 yılında faliyetlerine araveren damıtımevi 2001 yılında Allied Distillers adıyla tekrar faliyete başlamış olup 2006 yılında Pernod Ricard Grubu tarafından alınmıştır. 2008 yılınd BenRiach distillery Company Bünyesinde katılan damıtımevi 2016 yılı itibariyle Brown-Forman bünyesinde faliyetlerine devam etmektedir. Damıtımevi suyunu Dronac nehrinden temin etmektedir. Glendronach damıtımevin aynızamanda Greenhouse adıylada anılmaktadır.

2018 yılı itibariyle damıtımevinin ana ekspresyonları arasında kendine tekrardan yer bulan GlenDronach 15 Revival, damıtımevinin imzası niteliğinde olan şeri fıçıları, Pedro Ximenez ve Oloroso Şeri fıçılarında olgunlaştırılmıştır. Madalya SAN FRANCISCO WORLD SPIRITS COMPETITION 2018’de iki adet Altın madalya kazanan ekspresyon, soğuk filtrasyon uygulanmadan ve renklendirici kullanılmadan %46 alkol oranı ile şişelenmektedir.

Tadım Notları

Burun

Şeri etkisinde koyu meyve, baharat, mesir macunu, arpa, limon, karamel, vişne, nişasta ve odunsu kokular.

Skor: 82

Damak

Baharat, meşe, vanilya, karamel, koyu meyve, kuru meyve, kuru yemiş, meyan ve çiçeksi tatlar. Dengeli ve kıvamlı bir yapı.

Skor: 84

Bitiş

Orta bir bitiş. Vanilya, baharat, şeri etkisinde koyu meyve ve odunsu aromalar.

Skor: 79

Genel

Glendronach Revival 15 son derece keyifli içime sahip ülkemizde satışı bulunmayan keyifli bir viski. Her ne kadar içimi keyifli olsada bitişi keşke daha uzun olsaydı diye biraz hayıflandırıyor. Ancak alkol oranına göre çok rahat bir içimi olduğunu da söylemek lazım.

Skor: 82

Bu Tadım Notları da İlginizi Çekebilir

Gizliliğinize değer veriyoruz. Biz ve ortaklarımız, içeriğimizi kişiselleştirmek ve trafiğimizi analiz etmek için sitemizde çerezler konumlandırmaktayız. Bu siteyi kullanarak, bu teknolojinin kullanımına rıza göstermiş oluyorsunuz. Kabul et